Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy tak będzie wyglądać "Project Scorpio"?

05.05.2017 10:13

Microsoft ujawnił już całkiem sporo detali odnośnie swojej następnej konsoli. Ewolucja Xboksa One będzie w stanie m.in. uruchamiać gry w natywnym 4K, na pewno będzie droższa od standardowego modelu, lecz jak będzie wyglądać?

Czy tak będzie wyglądać "Project Scorpio"? fot. Microsoft

Czym jest Project Scorpio?

Project Scorpio to następna konsola Microsoftu. Podobnie jak PlayStation 4 Pro, Project Scorpio jest mocniejszą wersją podstawowej wersji konsoli. Oznacza to, że nie można jej nazwać następną generacją sprzętu, tak jak w przypadku oryginalnego Xboksa i Xboksa 360, lecz czymś bardziej w rodzaju "nakładki" graficznej na pierwotną wersję.

Jeśli interesują Cię szczegóły techniczne odnośnie tego, co znajdziemy w konsoli o roboczej nazwie "Project Scorpio", zapraszamy do naszego artykułu, gdzie szczegółowo opisujemy zmiany i usprawnienia w porównaniu do klasycznej wersji konsoli Xbox One.

Wygląd "Project Scorpio"

Poniższe zdjęcia przedstawiają to, jak będzie wyglądać maszyna deweloperska konsoli. Na niej studia tworzące gry, będą mogły uruchomić swoje produkty, zanim gry trafią na rynek. Microsoft postanowił zatrzymać tutaj wygląd Xboksa One S - mamy tutaj schludną bryłę w biało-czarnych kolorach. Maszyna będzie znacznie mocniej wyposażona niż konsola, która finalnie trafi na rynek - między innymi 24 GB pamięci RAM zamiast 12 GB.

Ciekawe jest umieszczenie na przodzie urządzenia specjalnego panelu, na którym wyświetlane będą informacje na temat wydajności uruchomionych gier (FPS - frames per second - klatki na sekundę).

Raczej nie będzie tak wyglądać finalna wersja konsoli, lecz można przypuszczać, że panel wyświetlający informacje o wydajności, pozostanie jedynie funkcjonalnością przeznaczoną dla deweloperów. Czy Microsoft zdecyduje się na pozostawienie takiego wyglądu? Przekonamy się niedługo.

Kiedy więcej informacji o Project Scorpio - data premiery, cena?

Po tym jak niemalże już wszystkie informacje o nowej konsoli Microsoftu zostały już ujawnione, pora na takie detale jak oficjalna data premiery i jej cena (również w Polsce). Microsoft najprawdopodobniej ogłosi te informacje wraz z większym pokazem możliwości konsoli w akcji, podczas konferencji na targach gier E3 w Los Angeles.

Specjalna konferencja Microsoftu odbędzie się 11 czerwca o 23:00 naszego czasu. Całość będzie transmitowana w sieci, więc będziecie mogli śledzić wydarzenie na żywo. Nie musicie zapisywać tej daty - w stosownym czasie na pewno przypomnimy o tym wydarzeniu.

Zagłosuj

Zamierzasz kupić "Project Scorpio"?

RadioZET.pl/AM

Oceń