Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy wymiana akumulatora naprawdę przyspiesza działanie iPhone'a?

06.03.2018 14:25
xxx zet

Apple spowalnia celowo starsze iPhone’y z zużytymi akumulatorami – czy wymiana baterii na nową przywróci telefonowi dawną świetność?

Czy wymiana baterii w iPhonie rzeczywiście go przyspiesza? fot. kadr z wideo

Decyzja o obniżaniu szybkości działania iPhone'ów ze względu na mniejszą sprawność wbudowanych akumulatorów została uznana przez użytkowników przez bardzo kontrowersyjną – szybko zaroiło się od pozwów przeciwko Apple od osób, które poczuły się przez koncern oszukane.

Korporacja tłumaczy, że spowalnia iPhone’y dla dobra użytkowników – dzięki temu telefony pracują na jednym ładowaniu tyle samo, co za nowości. Niezadowolenie użytkowników skłoniło korporację do zadośćuczynienia klientom i uruchomienia programu taniej wymiany akumulatorów na nowe.

Akcja działa także w Polsce – wystarczy zgłosić się do serwisu Apple, żeby za zmniejszoną opłatą otrzymać zupełnie nową baterię do iPhone’a. Czy po wymianie telefon naprawdę przyspiesza?

Wymiana baterii w iPhonie – czy to działa?

Na pytanie o zasadność wymiany akumulatora odpowiada poniższy film, na którym przeprowadzono test ładowania się aplikacji oraz treści na dokładnie tym samym telefonie – iPhonie 6S – przed i po skorzystaniu z promocji Apple.

Jak widać, różnica w szybkości działania jest naprawdę znacząca i wynosi nawet 20% - iPhone z nową baterią potrzebował ponad minutę mniej na przejście trwającego testu trwającego z wykorzystaniem starszej baterii dobre 5 minut.

Zagłosuj

Jaki masz telefon?

RadioZET.pl/MT

Oceń