Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

DARPA rozwija projekt implantów mózgu

12.07.2017 14:50

Co będziemy potrafili po tym usprawnieniu?

DARPA rozwija projekt implantów mózgu fot. pixabay

Technologia rozwijana przez amerykańską agencję DARPA ma być nie tylko przydatna dla osób niepełnosprawnych, lecz również stanowić ewolucję w tym, jak korzystamy z wszelkiego oprogramowania i pracujemy na komputerach.

65 milionów dolarów zostanie przeznaczone w ramach projektu Neural Engineering System Design na stworzenie implantów pozwalających na bardzo wydajną, odbywającą się w dwóch kierunkach komunikację między ludzkim mózgiem a komputerem.

Do tej pory możliwe było komunikowanie się tego typu implantów za pośrednictwem jedynie kilkuset neuronów. Nowy projekt zakłada rozszerzenie dostępu do ponad miliona neuronów, co i tak wydaje się błahą liczbą, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ludzki mózg ma ich około 86 miliardów.

Nowa technologia według DARPA umożliwiłaby na pełną interakcję między mózgiem a komputerem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu maszyny lepiej mogłyby rozumieć polecenia wydawane przez nasz mózg, a my moglibyśmy przechwytywać informację wysyłane przez komputer w zrozumiały dla nas sposób.

Tego typu implanty mogłyby raz na zawsze zlikwidować barierę w postaci interfejsu użytkownika, który wykorzystujemy do korzystania z aplikacji nawigowania po programach i cyfrowych narzędziach.

Zagłosuj

Chciałbyś posiadać taki implant?

RadioZet.pl/techcrunch.com/AM

Oceń