Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Darmowa aplikacja w AppStore aktywowała 99 dolarową usługę

14.06.2017 15:30

Twórca zarobiłby na tej aplikacji miliony, lecz niecne praktyki, jakie do tego celu wykorzystywał, zostały wychwycone przez Apple.

Darmowa aplikacja w AppStore aktywowała 99 dolarową usługę fot. pexels

Dobrze wyglądająca aplikacja opublikowana w AppStorze (sklepie dla urządzeń z systemem iOS) miała być jedynie pomocą w ochronie iPhone'a lub iPada przed zagrożeniami z sieci.

Niestety niewinna aplikacja, którą zdążyło pobrać 50 tysięcy osób, nie dokonywała nic więcej poza wprowadzeniem ochrony przed dublowaniem się kontaktów w aplikacji książki telefonicznej.

fot

Dodatkowo u ponad 200 osób włączona została subskrypcja na płatną wersję usługi, co powodowało pobieranie 99 dolarów miesięcznie u osób jej użytkujących. Niektóre osoby w związku z tym były stratne nawet na niecałe 400 dolarów, ponieważ twórca skutecznie ukrył informacje o przedłużaniu subskrypcji.

Twórca zarobił dzięki temu na aplikacji ponad 80 tysięcy dolarów, lecz na szczęście reakcja Apple zapobiegła dalszym działaniom twórcy. Nie wiadomo więcej o szczegółach.

Jeśli i Wy używacie jakichś nieznanych aplikacji do rzekomej ochrony Waszego smartfona, lepiej sprawdźcie, czy zamiast chronić - przypadkiem nie działa na Waszą niekorzyść.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się być oszukanym na aplikacji lub usłudze premium?

RadioZet.pl/AM

Oceń