Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Darmowe rozmowy na całym świecie. Polski operator zapowiada rewolucję

18.10.2017 15:13

Klucz Mobile, operator wirtualny korzystający z infrastruktury Plusa, znalazł sposób na zapewnienie darmowych rozmów na całym świecie. 

Darmowe rozmowy na całym świecie. Polski operator zapowiada rewolucję fot. materiały prasowe

Wszystko to dzięki sojuszowi zawartemu z twórcami aplikacji Pinngle – stosunkowo mało znanego, ale potężnego komunikatora internetowego. Dzięki niemu połączenia głosowe realizowane z wykorzystaniem karty SIM Klucz Mobile tak naprawdę będą transmitowane przez internet.

- Ten komunikator jest stabilny, solidny, bardzo dobrze zabezpieczony, jeszcze żadnemu państwu nie udało się go zablokować (wierzcie mi, działa nawet w Korei Północnej). W komunikatorze zawarte są wszystkie możliwe funkcje występujące u konkurentów: głosowe nagrania, wiadomości, filmy wysokiej jakości, połączenia z komunikatora na telefon, HD Voice, niskie zużycie baterii, niskie zużycie transferu danych, zdolność do pracy bez 3G (tylko głos) – zachwala aplikację Denis Morozov, prezes Klucz Mobile.

Dla użytkownika dzwonienie przez aplikację Pinngle ma wyglądać dokładnie tak samo, jak wykonywanie tradycyjnych połączeń. Zamiast jednak kupować pakiety minut do wykorzystania, klienci będą wybierać paczki danych.

Według zamierzeń, zakupienie opcji 10 GB za 20 zł ma umożliwić prowadzenie nielimitowanych rozmów z rozmówcami ze wszystkich sieci w Polsce. W pakiecie 30 GB dodatkowo ma się otrzymać nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w UE, USA, Kanadzie, Chinach i ukraińskiego Kyivstar.

Pomysł Klucz Mobile ma pozwolić na darmowe odbieranie połączeń praktycznie w każdym miejscu na świecie – wystarczy podłączyć się telefonem do Internetu korzystając z publicznych sieci Wi-Fi, żeby numer stał się widoczny i dostępny dokładnie tak, jakby znajdował się w Polsce.

Wykonywanie połączeń z zagranicy będzie płatne – wszystkie szczegóły oferty nie zostały jeszcze podane, mowa jest jednak o kwotach niższych o 20% od kosztów połączenia niż w przypadku kosztu połączenia głosowego w tradycyjnej karcie SIM operatora.

Wdrożenie integracji z Pinngle ma odbyć się na początku 2018 roku – po zaprezentowaniu ostatecznej oferty będzie można ocenić, czy rzeczywiście jest tak opłacalna, jak wygląda w zapowiedziach.

Zagłosuj

W jaki sposób najczęściej się komunikujesz?

RadioZET.pl/MT

Oceń