Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Darmowy rok Netflixa od znajomego? UWAGA na nowy przekręt

18.05.2017 11:09

Jeśli korzystacie z aplikacji WhatsApp, uważajcie na tego typu wiadomości, które możecie otrzymać od znajomych - to przekręt.

Darmowy rok Netflixa od znajomego? UWAGA na nowy przekręt fot. Netflix / kadr ze strony

W sieci grasuje wiele szkodliwego oprogramowania. Wirus WannaCry atakuje setki tysięcy komputerów w firmach, a także prywatnych urządzeń, a tymczasem cyberprzestępcy wciąż wykorzystują naszą naiwność, czego przykładem może być rozprzestrzeniające się po WhatsAppie nowe oszustwo z Netflixem w tle.

Polega na otrzymaniu od znajomego wiadomości informującej o możliwości dostania darmowego rocznego dostępu do serwisu Netflix.

Jedynie co trzeba zrobić, to udostępnić tę wiadomość 10 innym znajomym. Zbyt piękne, żeby w to uwierzyć, prawda? No właśnie - po wykonaniu tych kroków otworzy nam się strona, która umożliwi odebranie tej wspaniałej nagrody. Tak naprawdę jednak wprowadzenie danych zapisze nas do płatnej usługi SMS Premium. Stracimy przez to kilkadziesiąt złotych miesięcznie dopisane do abonamentu.

To nie pierwsze i nie ostatnie oszustwo tego typu, na które wciąż nacina się spora liczba użytkowników. Wprawdzie policja rozpracowała już jedną szajkę organizującą tego typu wyłudzenia, lecz te wciąż powstają. Miejcie się więc na baczności i podchodźcie do tego typu akcji z pewną dozą nieufności.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się kiedyś paść ofiarą cyberprzestępstwa?

RadioZET.pl/AM

Oceń