Deutsche Bank zwolni tysiące pracowników i zastąpi ich robotami

08.09.2017 09:20

Duża część stanowisk w Deutsche Bank ma zostać zlikwidowana - firma chce optymalizować poziom zatrudnienia z uwagi na automatyzację.

Deutsche Bank zwolni tysiące pracowników i zastąpi ich robotami fot. Deutsche Bank - logo

Niestety trend ten będzie się powiększał - wiele prac biurowych dokonywanych do tej pory przez ludzi, będzie coraz częściej powierzania komputerom, algorytmom, a nawet robotom.

Nie jest nam potrzebne tak wielu pracowników. Nasze banki posiadają obecnie wielu pracowników, którzy zachowują się jak roboty, wykonują mechaniczne polecenia. Jutro jednak będziemy mieli roboty, które będą pracować jak ludzie. Należy znaleźć nowe sposoby zatrudniania ludzi, co może przełożyć się na nowe sposoby spędzania czasu - powiedział John Cryan, prezes Deutsche Bank, podczas konferencji "Banks in Transition" we Frankfurcie.

Cryan zapytany o to, którzy pracownicy banku na świecie mogą spodziewać się zwolnień, odparł, że dotyczy to między innymi bankierów i księgowych, którzy przez większość czasu wykonują pracę liczydła. Obecnie Deutsche Bank daje zatrudnienie ponad 100 tysiącom osób.

Zagłosuj

Obawiasz się, że Twoja praca może być wykonana przez roboty?

RadioZet.pl/AM

Oceń