Do Facebooka nadciągają zmiany

16.08.2017 09:30

Zmian wizualnych i funkcjonalnych doczekają się między innymi system komentarzy i sekcja aktualności.

Do Facebooka nadciągają zmiany fot. pexels

Już niedługo do serwisu społecznościowego trafią przydatne zmiany i usprawnienia - Facebook zapowiada, że zarówno przeglądarkowa, jak i mobilna wersja serwisu doczeka się aktualizacji, które będą miały na celu poprawienie komfortu użytkowania.

Usprawniona sekcja komentarzy na Facebooku

Komentarze pod postami na Facebooku doczekają się sporej zmiany wizualnej. Po wprowadzeniu aktualizacji będą przypominać dymki czatu, a ponadto łatwiej będzie rozpoznać odpowiedzi do konkretnych komentarzy - nie będą wtapiać się w ogólną sekcję odpowiedzi na post. Wizualizację tego możecie zobaczyć poniżej.

fb2

Zmiany w sekcji aktualności (news feed)

Facebook chce, byśmy łatwiej i wygodniej czytali publikowane przez użytkowników i strony posty, dlatego wprowadzone zostaną takie zmiany, jak zwiększenie kontrastu między tekstem a tłem, a także powiększenie pola na link do tekstów zewnętrznych.

fb1

Serwis społecznościowy dokona również drobnej zmiany w działaniu przycisków reakcji. Kliknięcie na "lubię to" lub inną reakcję będzie łatwiejsze - powiększenia doczekają się także przyciski komentuj i udostępnij.

RadioZET.pl/AM

Oceń