Do Xboksa podłączysz klawiaturę i myszkę, ale nie będzie można oszukiwać w grach

19.12.2017 15:48

Aktualizacja konsol z rodziny Xbox One pozwoli na podłączenie zarówno pecetowych peryferiów, jak również innych niż Kinect kamerek do streamowania rozgrywki.

Do Xboksa podłączysz klawiaturę i myszkę, ale nie będzie można oszukiwać w grach fot. Microsoft

Dzięki specjalnej aktualizacji dla konsol Xbox One, Xbox One S i Xbox One X będziemy mogli podpiąć tradycyjne komputerowe akcesoria. Polski oddział Microsoftu zapowiedział oficjalne wsparcia swoich konsol dla tych peryferiów i przy okazji podał ich możliwości wykorzystania.

Wsparcie dla klawiatury i myszki nie od razu oznacza, że będziemy mogli zamiast kontrolera grać z ich pomocą w każdą grę. Niektóre tytuły otrzymają dedykowane wsparcie dla nich, lecz wciąż domyślnym sterowaniem dla wielu tytułów pozostanie klasyczny kontroler Xboksa.

Microsoft jednak planuje wprowadzić więcej aplikacji do sklepu Xboksa, które będą czerpać korzyści z wprowadzonego wsparcia - przykładem jest pakiet Office 365, który będzie dostępny na konsoli.

Gracze, którzy nie wyposażyli się jeszcze w kamerkę Kinect nie będą już musieli wydawać kilkuset złotych na to akcesorium, jeśli chcą załączyć swoją "buzię" na streamie z rozgrywki. Wsparcie dla zewnętrznych kamerek wciąż jest rozwijane i na premierze tej funkcji zapewne nie wszystkie będą w pełni kompatybilne. Ze względów optymalizacji obraz z kamerek będzie czerpany w rozdzielczości 720p, która jednak powinna wystarczyć do zapewnienia komfortowej jakości. 

Zagłosuj

Podłączysz do konsoli pecetowe akcesoria?

RadioZet.pl/AM

Oceń