Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Doładowują telefony na koszt klientów Play

20.06.2017 09:14

Oszuści znaleźli sposób na doładowanie telefonów na koszt abonentów Play. Na rachunku może pojawić się nawet dodatkowe 150 zł.

Doładowują telefony na koszt klientów Play fot. zrzut ekranu

Mechanizm działania oszustwa nie został jeszcze publicznie wyjaśniony. Play informuje, że opłaty za nieautoryzowane doładowanie numeru pre-paid odnotowało około 10 klientów – liczba ta jednak może się zwiększyć wraz z cyklem wystawiania rachunków i zgłaszania reklamacji.

Po początkowych wątpliwościach co do przebiegu doładowania Play zwraca całą niezasadnie potrąconą kwotę poszkodowanym klientom. Żeby wyjaśnić sprawę, należy skontaktować się z infolinią.

- Po raz kolejny proszę – twórzcie skomplikowane, bezpieczne hasła do Play24, miejcie inne niż do maila czy konta na Facebooku. Nie wpisujcie go na podejrzanych stronach czy w mailach, nawet do PLAY – mamy inne metody weryfikacji – apeluje rzecznik operatora, Marcin Gruszka.

Możliwe, że oszustom udało się przełamać zabezpieczenia kont Play24 – jest to możliwe, jeśli użytkownicy stosują jako kod dostępu proste wyrażenia, które na dodatek są używane w kilku różnych serwisach.

Warto więc profilaktycznie zmienić hasło dostępowe na Play24 i zachęcić do tego znajomych – mamy dla Was poradnik, w jaki sposób można przygotować łatwe do zapamiętania, ale niemożliwe do złamania hasło w zaledwie kilka sekund.

Zagłosuj

Jakie hasła stosujecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń