Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Domino's Pizza rozwiezie zamówienia za pośrednictwem... łazika

30.03.2017 13:31

Jeśli mieszkacie w Niemczech lub Holandii i jesteście miłośnikami pizzy, to możecie skorzystać z dostawy do domu za pośrednictwem łazika.

Domino's Pizza rozwiezie zamówienia za pośrednictwem... łazika fot. Domino's Pizza

Co ciekawe to nie pierwszy tego typu pomysł Domino's Pizza. W zeszłym roku firma przeprowadzała testy dostawy jedzenia przy pomocy dronów i nadal pracuje nad ich dalszym rozwojem.

Przy tym pomyśle firma jednak postanowiła trzymać się nieco bliżej ziemi i korzysta z pomocy rozwiązania opracowanego przez Starship Technologies. Firma ta zajmuje się tworzeniem kosmicznych łazików i przygotowała specjalną wersję przystosowaną do ziemskich warunków.

Łaziki mogą, dzięki odpowiednim modyfikacjom, samodzielnie dotrzeć do lokalu osoby, która zamówiła dostawę jedzenia. Domino's bardzo zależy na szybkiej dostawie do klientów, stąd właśnie duża inwestycja w tego typu technologie.

Zagłosuj

Chciałbyś odebrać zamówienie jedzenie od łazika?

Łazik jest wyposażony w 6 kół, dzięki którym może poruszać się również po nierównych chodnikach. Potrafi unieść do 9 kg ładunku, a więc będzie mógł dostarczyć jednocześnie sporą ilość produktów - pizzę, przystawki czy napoje. Po dojechaniu do klienta, należy wprowadzić na specjalnym panelu kod, który przychodzi w wiadomości SMS i można odebrać zamówienie od elektronicznego dostawcy, który raczej nie przyjmuje napiwków.

Aktualnie łazik dostarcza jedzenie tylko w wybranych lokalach w Niemczech i Holandii, lecz jeśli ta technologia się przyjmie, to wkrótce i do naszego domu zastuka łazik z pizzą.

RadioZET.pl/engadget/AM

Oceń