Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Duża aktualizacja dla Windows 10 już dostępna - jak ją pobrać?

18.10.2017 10:35

Falls Creators Update dla Windows 10 jest już dostępna do pobrania. Co zrobić, by nie musieć czekać w kolejce na udostępnienie nam aktualizacji przez Windows Update? 

Duża aktualizacja dla Windows 10 już dostępna - jak ją pobrać? fot. Windows

Co nowego w Windows 10: Falls Creators Update?

Jesienna aktualizacja Windows 10 to przede wszystkim wprowadzenie nowego, uniwersalnego wyglądu aplikacji dedykowanych dla "dziesiątki". Microsoft chcąc mocno odświeżyć wygląd systemu postanowił zaprezentować własny język stylu, w jakim będą tworzone aplikacje tworzone z myślą o komputerach z Windows 10, a także konsolach z rodziny Xbox One.

Do systemu trafią również nowe aplikacje, w tym edytor zdjęć i wideo - Story Remix, będący duchowym spadkobiercą Windows Movie Makera. Pełny spis nowości możesz sprawdzić w oficjalnej notce na blogu Microsoftu.

Jak pobrać Windows 10: Fall Creators Update?

Aktualizacja jest udostępniana na kolejnych urządzeniach z Windows 10 w falach. Jeśli więc nie chcesz czekać w kolejce, aż Windows Update pobierze aktualizacje, można wymusić przeprowadzenie tego procesu ręcznie. W tym celu należy pobrać oficjalną aplikację Microsoftu - Windows 10 Update Assistant, która jest dostępna do pobrania w tym miejscu. Po jej pobraniu wystarczy ją uruchomić, a kreator samodzielnie pobierze i automatycznie rozpocznie proces aktualizacji naszego komputera.

Można również przeprowadzić proces czystej instalacji systemu wykorzystując aplikację Windows 10 Media Creation Tool. Umożliwi to m.in. instalację systemu od zera, co dla niektórych osób, które chciałyby wyczyścić komputer ze zbędnych aplikacji i śmieciowych plików niemożliwych do usunięcia, może być przydatną opcją.

Zagłosuj

Zaktualizujesz swój system do nowej wersji?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń