Duże porządki w Google Drive - rozpocznie się kasowanie kopii zapasowych

15.09.2017 13:10

Google postanowiło po cichu wprowadzić całkiem dużą zmianę w ważności przechowywanych na serwerach kopii zapasowych danych z urządzeń z Androidem.

Duże porządki w Google Drive - rozpocznie się kasowanie kopii zapasowych fot. pexels

Według informacji, do których dotarł serwis Android Police, Google ma zamiar nieco odciążyć swoje serwery i zacznie kasować kopie zapasowe danych smartfonów, które przez dłuższy czas pozostaną nieużywane.

Jak będzie przebiegać usuwanie kopii zapasowych z Google Drive?

Po 2 tygodniach od momentu, kiedy Google wykryje brak aktywności na danym smartfonie w Google Drive, zostanie aktywowane odliczanie do skasowania przechowywanych w chmurze danych. Od tego momentu, jeśli nie użyjemy smartfona w ciągu 60 dni, będziemy mogli się pożegnać z zapisaną kopią zapasową.

W momencie skasowania kopii zapasowej z serwerów nie będzie żadnej możliwości jej przywrócenia - wszystkie ustawienia i dane znikną na zawsze. Funkcja ta została dosyć cicho wprowadzona przez Google, a wielu użytkowników może o niej nie wiedzieć.

android

Naszym zdaniem Google powinno lepiej informować o tak ważnej zmianie - utrata zapisanej kopii może być bowiem dla niektórych użytkowników mocno dotkliwa ze względu na ważne dane trzymane na serwerach.

Zagłosuj

Funkcja kopii zapasowej danych jest dla Ciebie ważna?

RadioZet.pl/AndroidPolice/AM

Oceń