Dziecko bawiące się iPhonem zablokowało go na 47 lat

07.03.2018 12:41
xxx zet

Chinka zostawiła dziecku iPhone’a do oglądania bajek – gdy wróciła okazało się, że próbujący go odblokować maluch wprowadził błędnie hasło tak dużo razy, że na następną możliwość trzeba czekać 47 lat. Poproszone o pomoc Apple rozłożyło ręce.

iPhone zablokowany na 47 lat przez bawiące się nim dziecko fot. Ben Grey, CC BY-SA 2.0

Maluch pod nieobecność swojej mamy miał oglądać edukacyjne filmy w internecie. Używany przez niego iPhone wyłączył się w trakcie seansu i żeby powrócić do oglądania wideo trzeba było wpisać hasło.

Apple wyposażyło iOS w mechanizm mający zapobiegać próbom włamania na telefon – za każdym razem, gdy zostanie wpisany nieprawidłowy kod, wydłuża się czas oczekiwania na kolejną próbę.

iPhone zablokowany na 47 lat

Dziecko próbowało wrócić do oglądania naciskając szybko widoczne na ekranie przyciski – iPhone potraktował to jako próbę wielokrotnego wpisania nieprawidłowego hasła. Matka po powrocie zobaczyła na ekranie telefonu informację, że na kolejną próbę trzeba poczekać ponad 25 mln minut – a więc 47 lat.

fot. zrzut ekranu

Kobieta początkowo nie chciała w to uwierzyć – po tym, gdy problem nie zniknął przez dwa miesiące, udała się z prośną o pomoc do autoryzowanego serwisu Apple. Tam usłyszała, że ma tylko dwie możliwości – albo cierpliwie poczeka do końca wyznaczonego czasu, albo dokona fabrycznego resetu urządzenia, tracąc wszystkie zapisane w iPhonie dane.

Zagłosuj

Dajesz dzieciom bawić się telefonem?

RadioZET.pl/MT

Oceń