Dzięki funkcji "Find my iPhone" złapano złodzieja 130 smartfonów

19.04.2017 12:23

Ta funkcja dostępna w iPhone'ach pozwoliła zlokalizować 130 zaginionych urządzeń, których kradzieży dokonała jedna osoba, podczas festiwalu muzycznego w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki funkcji "Find my iPhone" złapano złodzieja 130 smartfonów fot. pexels

Policjant Dan Marshall z policji w Indio zauważył post w serwisie Reddit, w którym użytkownicy wymieniali się informacjami na temat ich zagubionych smartfonów, podczas festiwalu muzycznego Coachella. Uwaga policji została więc mocno skupiona na dalszym przebiegu wydarzeń. Wiele osób zaczęło włączać funkcję "znajdź mojego iPhone'a", dzięki urządzeniu pożyczonemu od znajomych. Widzieli dzięki temu ciągle poruszający się punkt wokół obszaru, na którym odbywało się wydarzenie muzyczne, na które zjechało tysiące osób z całych Stanów Zjednoczonych.

Policja chętnie więc przyjmowała wszelkie wnioski od osób, które zgłaszały zaginięcie ich urządzeń na tym wydarzeniu, a finalnie z pomocą kilku sygnałów namierzających udało się złapać złodzieja, grasującego na terenie wydarzenia.

Sprawcą był 36-letni mężczyzna, w którego plecaku znaleziono aż 130 urządzeń elektronicznych! Wpadł przez to, że nie wyłączał skradzionych smartfonów, dzięki czemu funkcja lokalizacji zaginionego iPhone'a mogła zadziałać. Większość ze skradzionych urządzeń trafiła już do prawowitych właścicieli, a wydział policji w Indio wystosował nawet na swoim profilu na Faceboku stosowną notkę, informującą o przebiegu wydarzeń. Dodatkowo wzbogacono ją o przydatną radę - noszenia cennych rzeczy w przedniej kieszeni, zamiast w tylnej, z której łatwo jest wyciągnąć zawartość.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się zgubić smartfona?

RadioZet.pl/AM

Oceń