Dzięki tej technologii nie będziesz już musiał pamiętać kodu PIN

21.04.2017 11:19

Zupełnie nowa technologia implementowana w kartach bankowych może pozwolić na płatność z użyciem czytnika linii papilarnych.

Dzięki tej technologii nie będziesz już musiał pamiętać kodu PIN fot. MasterCard

MasterCard cały czas próbuje wprowadzać nowości i innowacje do swoich produktów. Tak jest i tym razem z technologią kart biometrycznych. Są to zupełnie nowe karty, zawierające informacje o naszym koncie w banku.

Zagłosuj

Zdarza Ci się zapomnieć kodu PIN?

Płatności nimi będzie można dokonać nie poprzez wprowadzenie kodu PIN, którego możemy zapomnieć lub niepożądana osoba może go podejrzeć, a następnie wykorzystać przy kradzionej karcie, lecz za pomocą naszego odciska palca. Wystarczy przyłożyć lub wsunąć kartę do czytnika, jednocześnie przykładając nasz kciuk lub inny zapamiętany palec do specjalnego miejsca na karcie.

Mechanizm umieszczony wewnątrz karty potrafi odczytać linie papilarne i jeśli zgadzają się z tymi wcześniej skonfigurowanymi w ustawieniach konta bankowego - możliwe będzie poprawne dokonanie płatności.

Technologia ta już jest testowana - MasterCard wprowadził pierwsze karty tego typu w RPA, lecz jeszcze w tym roku mają trafić na rynki całego świata. Biorąc pod uwagę, jak szybko przyswajają się technologie bankowe w naszym kraju - np. płatności zbliżeniowe, to i taka forma płatności może szybko zagościć w naszych lokalnych bankach.

RadioZET.pl/AM

Oceń