Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzięki temu urządzeniu zamienisz smartfona w laptopa

18.04.2017 14:57

Moc obliczeniowa naszych smartfonów jest już na tyle potężna, że z powodzeniem moglibyśmy zamienić je w wydajne komputery do pracy - właśnie dlatego twórcy postanowili stworzyć urządzenie o nazwie "Mirabook".

Dzięki temu urządzeniu zamienisz smartfona w laptopa fot. Mirabook

Jeśli macie urządzenie z systemem Windows Phone z Windows Continuum, Androidem w wersji 4.3 lub nowszej, albo systemem Samsung DeX, to możecie je połączyć z Mirabookiem. Jest to specjalna "laptopowa podstawa", która dzięki jednemu kabelkowi, którym podłączymy urządzenie do naszego smartfona, zostanie przekształcona w pełnoprawne urządzenie do pracy.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że biorąc pod uwagę szybkość z jaką zmieniamy nasze smartfony, oznaczałoby to, że co te kilka lat mielibyśmy zupełnie nowy komputer, zachowując tego samego Mirabooka.

Jakimi parametrami może pochwalić się Mirabook?

Twórcy zawarli w tym urządzeniu całkiem ciekawą specyfikację. To przede wszystkim 13,3" calowy ekran w technologii IPS o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli.

Dzięki dużej baterii umieszczonej w urządzeniu pozwoli na pracę przez ok. 24 godziny na jednym ładowaniu - przy okazji ładując naszego smartfona. Pełna klawiatura pozwoli na wygodne wprowadzanie tekstu, a poręczny trackpad spełni funkcję myszki - zupełnie jak w faktycznych laptopach. Oczywiście do tej podstawy możemy podłączyć również zewnętrzną myszkę - dzięki portowi USB.

Mirabook obecnie jest w fazie zbierania środków na platformie Indiegogo, która umożliwia finansowe wsparcie potrzebne do realizacji tego projektu. Jednocześnie osoby, które wesprą projekt odpowiednią kwotą, mogą liczyć na otrzymanie własnego egzemplarza urządzenia. Obecnie jest to kwota 180$ dla wczesnej grupy osób wspierających projekt, później wzrośnie do 199$, a finalnie produkt będzie dystrybuowany za kwotę 299$. 

Co ciekawe nad podobnym rozwiązaniem najprawdopodobniej pracuje teraz Apple - w opublikowanych rysunkach patentowych możemy dopatrzeć się podobnej konstrukcji i jej wykorzystania. 

Zagłosuj

Chciałbyś posiadać tego typu urządzenie?

RadioZet.pl/AM

Oceń