Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzisiaj premiera dużej aktualizacji Windowsa. Co nowego?

17.10.2017 14:56

Jesienna aktualizacja Windows 10 od dzisiaj będzie dostępna do pobrania dla większości użytkowników. Jakich nowości możesz się w niej spodziewać?

Dzisiaj premiera dużej aktualizacji Windowsa. Co nowego? fot. Microsoft

Windows 10: Falls Creator Update do pobrania

Aktualizacja dla Windows 10 od dzisiaj zostanie udostępniana użytkownikom falami. Oznacza to, że wiele użytkowników będzie musiało poczekać na swoją kolej, aż Micorsoft udostępni tę sporej wielkości aktualizację dla naszego komputera poprzez funkcję Windows Update. Jeśli nie chcesz czekać można jednak spróbować dokonać aktualizacji ręcznie za pośrednictwem aplikacji przygotowanej przez Microsoft - dostępna do pobrania w tym miejscu.

Windows 10: Fluent Design System

Jesienna aktualizacja Windows 10 to przede wszystkim wprowadzenie nowego, uniwersalnego wyglądu aplikacji dedykowanych dla "dziesiątki". Microsoft chcąc mocno odświeżyć wygląd systemu postanowił zaprezentować własny język stylu, w jakim będą tworzone aplikacje tworzone z myślą o komputerach z Windows 10, a także konsolach z rodziny Xbox One.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć prezentację nowego wyglądu aplikacji tworzonych z myślą o Windows 10.

Do systemu trafią również nowe aplikacje, w tym edytor zdjęć i wideo - Story Remix, będący duchowym spadkobiercą Windows Movie Makera.

Ponadto Microsoft zapowiada regularne, duże aktualizacje tego typu dla swojego systemu. Kolejnej możemy spodziewać się na wiosnę przyszłeg roku, a następnej przyszłej jesieni. Zdaniem firmy zapewni to odpowiedni rozwój platformy za jaką uznawana jest dziesiątka, co pomoże we wprowadzaniu stosownych usprawnień, poprawek bezpieczeństwa, a także nowych rozwiązań i obsługi technologii wprowadzanych na rynku, jak na przykład obsługi urządzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Zagłosuj

Zaktualizujesz swój system do nowej wersji?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń