Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzisiaj premiera nowego iOS - warto zaktualizować iPhone'a

30.03.2017 15:16

Nowa aktualizacja systemu jest już dostępna dla posiadaczy kompatybilnych iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch.

Dzisiaj premiera nowego iOS - warto zaktualizować iPhone'a fot. Apple

Apple od 31 lat wykorzystywało w swoich systemach standard HFS - Hierarchical File System. Standard ten był stworzony z myślą o stosowaniu w przypadku dyskietek i dysków twardych, a nie nowoczesnych urządzeń. Nowy standard danych, który zostaje wprowadzony z aktualizacją 10.3 nazwany APFS - Apple File System, ma za zadanie znacznie usprawnić pracę nowych systemów.

APFS to wiele zalet w stosunku do poprzedniego standardu. Odpowiednio skalowana technologia może być wykorzystana na iPhone'achiPadachApple WatchachMacach i Apple TV. Standard ten pozwoli osiągnąć lepsze prędkości odczytu i zapisu danych na nowoczesnych technologiach przechowywania danych - zarówno w pamięciach flash, jak i dyskach SSD.

Aktualizacja 10.3 to również nowa funkcja Find My AirPods!, która umożliwia zlokalizowanie bezprzewodowych słuchawek Apple, a także wprowadzono kompatybilność z nową usługą Wi-Fi Calling u polskich operatorów komórkowych (możliwość dzwonienia z użyciem wysokiej jakości transmisji danych zapewnionej dzięki połączeniu z Wi-Fi).

Proces instalacji może zająć nieco więcej czasu, niż standardowe aktualizacje, lecz po jej wdrożeniu powinniście zauważyć pozytywne zmiany w użytkowaniu urządzeń - urządzenia powinny nieco szybkiej wczytywać aplikację, a także możecie zauważyć drobne zwiększenie pojemności urządzeń i wolnego miejsca na dysku.

RadioZet.pl/AM

Oceń