Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzisiaj światowy dzień kopii zapasowej - pamiętaj by zrobić backup!

31.03.2017 15:26

Warto uczcić ten dzień wykonując kopię zapasową najważniejszych danych.

Dzisiaj światowy dzień kopii zapasowej - pamiętaj by zrobić backup! fot. worldbackupday.com

31 marca jest Światowym Dniem Backupu. Warto więc ku uczczeniu tego dnia dokonać kopii zapasowej ważnych dla nas plików lub zaktualizować i zrewidować już wcześniej utworzone przez nas backupy.

Dlaczego warto robić kopie zapasowe?

Wystarczy, że w komputerze wysiądzie dysk twardy, w smartfonie dojdzie do błędu, który wymusi całkowitą czystkę danych lub po prostu coś przypadkowo usuniemy, a wtedy możemy utracić nawet cały dorobek życia. Oczywiście czasem stracimy tylko błahe pliki lub dane, lecz jeśli przetrzymujemy na komputerze, smartfonie lub innych urządzeniach wartościowe pliki - naprawdę lepiej zabezpieczyć się przez ewentualnym wypadkiem ich utraty, by uniknąć nieprzyjemności.

Zagłosuj

Posiadasz kopię zapasową ważnych dla Ciebie danych lub plików?

Rób kopie zapasowe z rozsądkiem

Tworząc kopie zapasowe warto jednak wykazać się odrobiną logiki i nie robić kopii wszystkiego co tylko się da. Warto od czasu do czasu tworzyć na zewnętrznym nośniku (jak płyta, pamięć flash lub dysk w chmurze) kopię danych, których utrata może mieć poważne konsekwencje - głównie będą to dokumenty firmowe, nasze prywatne dokumenty, zdjęcia czy chociażby zapisane projekty w aplikacji lub postęp przejścia gry.

Jeśli jeszcze nie należycie do osób, które robią kopie zapasowe, to zapewne należycie do grona 30% osób, które jeszcze nie utraciło danych i nie zaczęło ich backupować. Dla własnego komfortu czasem warto tworzyć kopie zapasowe plików - chociażby, żeby Prima Aprilis nie zaskoczył nas naprawdę przykrym psikusem skasowania ważnych plików.

Zagłosuj

Jak często robisz kopie zapasowe?

RadioZet.pl/worldbackupday.com/AM

Oceń