Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekrany 18:9 nowym standardem? LG zapowiada nowe smartfony

12.07.2017 13:00

Kolejne telefony LG, bazujące na flagowym G6, również zawierają tzw. ekran FullVision.

Ekrany 18:9 nowym standardem? LG zapowiada nowe smartfony fot. LG

Koreańska firma LG, po sukcesie swojego flagowego smartfona LG G6, którego charakterystycznym elementem był wyjątkowy ekran o bardzo panoramicznych proporcjach 18:9, wydaje przyjaźniejsze dla portfela urządzenia, które czerpią z G6 to, co najlepsze.

Trzy nowe smartfony to LG Q6α, LG Q6 i LG Q6+. Wszystkie posiadają taki sam wygląd, inspirowany flagowym LG G6, lecz są od niego mniejsze - ekran 5,5 cala, zamiast 5,7, a także mniej wydajne; wszystko po to, byśmy mogli kupić je w niższej cenie. Ekran FullVision zastosowany w tańszym modelu będzie mógł pochwalić się rozdzielczością 2160 na 1080, zamiast 2560 na 1440 z LG G6, lecz i tak są to bardzo przyzwoite parametry, których nie osiągają nawet niektóre smartfony z wyższej półki.

RadioZET.pl/AM

LG-Q6-Series

Dlaczego trzy modele niemalże tego samego smartfona? Producenci ostatnio tworzą wiele konfiguracji tego samego sprzętu, bez umieszczania odpowiedniej informacji w nazewnictwie samego smartfona (np. w przypadku iPhone'ów) lub dość mocno je zmieniając - jak np. w przypadku Moto G5 i Moto G5 Plus.

W przypadku LG Q6, różne nazwy modeli oznaczają zmianę jedynie pojemności pamięci wewnętrznej urządzenia i ilości dostępnej pamięci operacyjnej:

  • LG G6α - 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej
  • LG G6 - 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej
  • LG G6+ - 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej

Urządzenia dodatkowo będą mogły się pochwalić 13 megapikselową matrycą aparatu głównego (zamiast 2 aparatów 13 Mpix z LG G6 - jednego standardowego, drugiego szerokokątnego), a także przednią kamerę 5 Mpix. To również pojemna bateria 3000 mAh, która powinna wystarczyć na parę dni pracy urządzenia z uwagi na dostępny w nim procesor Snapdragon 435. Ta ośmiordzeniowa jednostka wprawdzie jest znacznie słabszym procesorem niż Snapdragon 821 z LG G6, lecz mimo wszystko jej wydajność powinna być wystarczająca do codziennych zadań i niewymagających aplikacji, jak serwisy społecznościowe, poczta e-mail, czy nagrywanie i oglądanie filmów.

Urządzenia zostaną również pozbawione czytnika linii papilarnych, który w LG G6 był bardzo dobry i wyznaczał pewnego rodzaju jakość na rynku w tym temacie, lecz jego brak w tańszym urządzeniu nie powinno być aż tak rozczarowujące - gdzieś LG musiało pójść na kompromisy i szukać oszczędności.

LG Q6α, LG Q6 i LG Q6+ mają zadebiutować na rynku już niedługo, lecz niestety ich cena jeszcze nie jest znana. Podejrzewamy, że będzie wynosić w granicy 1000-1300 złotych za podstawowy model LG Q6α, patrząc na produkty konkurencji, lecz to jeszcze ma się okazać.

Chcielibyśmy przy okazji przeprowadzić sondę na temat tego, co uważacie o nowym trendzie wprowadzania zupełnie nowych formatów wyświetlaczy w smartfonach. Wolicie te standardowe 16:9, a może to właśnie bardziej przemawia do Was większa panoramiczność ekranu?

Zagłosuj

Jaki format ekranu w smartfonach preferujesz?

RadioZet.pl/AM

Oceń