Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elbow: walkman przyszłości - przywróci dawne lata?

24.05.2017 10:40

Konstrukcja tego odtwarzacza kaset magnetofonowych jest tak pomysłowa, że nawet jego twórcy jeszcze nie do końca są w stanie stworzyć finalny produkt.

Elbow: walkman przyszłości - przywróci dawne lata? fot. elbow

Elbow to futurystyczny, przenośny odtwarzacz dobrze znanych nam kaset magnetofonowych. Zapewne w latach 80 i 90-tych zebrała Wam się ich spora kolekcja, a więc nowe urządzenie, który pozwoli na ich wygodne odtworzenie byłoby na pewno ciekawym nabytkiem.

Odtwarzacz kaset elbow jest tak prosty jak tylko się da. Dzięki unikalnej konstrukcji wystarczy "nałożyć" go na kasetę niczym klips i gotowe. Można uruchomić odtworzenie taśmy. Wbudowane są w niego nawet funkcja przewijania taśmy (tylko w jedną stronę - do przodu), a także ładowanie za pomocą USB. By słuchać muzyki wystarczy do niego wpiąć słuchawki lub kabel typu jack 3,5 mm od wieży muzycznej.

Twórcy projektu nawet pomyśleli o problemie, który dotykał sporo tanich odtwarzaczy kaset - zastosowany tutaj optyczny sensor pozwala na utrzymanie poprawnej, stałej prędkości odtwarzania, dzięki czemu poziom słuchanych nagrań powinien być najwyższej jakości.

Twórcy od roku zmagali się z problemem stworzenia takiego odtwarzacza - pierwotny projekt okazał się zbyt trudny do faktycznego wyprodukowania, lecz niedługo prace mają dalej ruszyć.

Niedługo kasety magnetofonowe będą tak samo retro jak płyty winylowe i kto wie, może dzięki odtwarzaczowi "elbow" moda na nie powróci.

Zagłosuj

Posiadasz jeszcze swoje zbiory kaset magnetofonowych?

RadioZet.pl/AM

Oceń