Elon Musk dotrzymał słowa. Jego firma pomaga w akcji ratunkowej w Tajlandii

09.07.2018 13:33

Cały świat z zapartym tchem obserwuje akcję ratunkową w Tajlandii. Okazuje się, że pomagają w niej inżynierowie z firmy Elona Muska. Miliarder dotrzymał słowa!

Elon Musk dotrzymał słowa. Jego firma pomaga w akcji ratunkowej w Tajlandii fot. Facebook

Musk wysłał swoich inżynierów do Tajlandii

Elon Musk zadeklarował chęć pomocy uwięzionym w jaskini w Tajlandii chłopcom i ich trenerowi w ubiegłym tygodniu na Twitterze. Zaczepiony przez jednego z użytkowników miliarder obiecał, że przyjrzy się sprawie i zorientuje, jakie ma możliwości wsparcia tajskiego rządu w prowadzonej akcji ratunkowej. Okazuje się, że nie były to puste słowa – CEO Boring Company już w piątek wysłał na miejsce tragedii inżynierów ze swojej firmy, aby mogli ocenić sytuację.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Elon Musk pomaga w akcji ratunkowej w Tajlandii

Po nerwowych dniach oczekiwania nadeszła wreszcie dobra wiadomość. Z jaskini udało się uratować już 5 chłopców. Kilka godzin po podaniu informacji o uwolnieniu pierwszych czterech Musk udostępnił na Twitterze krótkie wideo z testów malutkiej łodzi podwodnej, która może pomóc ocalić pozostałych więźniów jaskini. To alternatywa dla planu budowy tunelu powietrznego, który mógłby stać się drogą ucieczki.

Niewielki rozmiar kabiny ratunkowej dopasowano specjalnie do wzrostu młodych piłkarzy czekających na ratunek. Trzymamy kciuki!

RadioZET.pl/AG

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Oceń