Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elon Musk nazwał go pedofilem. Teraz spotkają się w sądzie

19.09.2018 12:36
xxx zet

Czego żąda brytyjski ratownik, który skrytykował plan pomocy Elona Muska uwięzionym w tajskiej jaskini chłopcom? Vernon Unsworth zamierza udowodnić, że miliarder manipuluje opinią publiczną za pomocą Twittera.

Elon Musk nazwał go pedofilem. Teraz spotkają się w sądzie fot. Flickr

Brytyjski ratownik z tajskiej jaskini pozywa Elona Muska

Vernon Unsworth raczej nie należy do fanów ekscentrycznego CEO Tesli i SpaceX, Elona Muska. Najpierw nie spodobała mu się chybiona koncepcja mini-łodzi podwodnej, za pomocą której Musk ze swoim zespołem mieli nadzieję pomóc wydostać się na powierzchnię uwięzionym w tajskiej jaskini chłopcom i ich trenerowi. Potem wybitnie nie spodobała mu się reakcja nerwowego geniusza na jego krytykę... Musk w odpowiedzi nazwał bowiem Brytyjczyka pedofilem, z czego nie wycofał się niestety również później.

Mało tego, publicznie na swoim koncie na Twitterze zadawał prowokacyjne pytanie: "czy nie wydaje wam się podejrzane, że jeszcze mnie nie pozwał?"

Czy winny jest tylko Elon Musk?

Teraz Musk doczekał się pozwu - Unsworth żąda 75 tys. dolarów odszkodowania, a także zaprzestania dalszych oszczerstw. Jaka będzie linia obrony miliardera? Prawdopodobnie przypomniane zostaną słowa samego ratownika, który w wywiadzie dla CNN stwierdził, że "cała akcja z łodzią była tylko PR-ową zagrywką - Musk może ją sobie wsadzić tam, gdzie to zaboli".

Mało subtelna recenzja dobrych intencji Muska najwyraźniej rozgniewała go na tyle, aby nie pozostać dłużnym. 

Screenshot-2018-07-15-22.22.39

Powyższe tweety dawno już usunięto - a jednak zostały screeny i upór, z jakiego Musk zresztą słynie.

Screenshot-2018-07-15-22.27.01

WARTO WIEDZIEĆ: Jak długo człowiek jest w stanie przetrwać w jaskini? Ekspert o wypadku w Tajlandii

Jaki finał będzie mieć ta sprawa? W pozwie Unsworth domaga się nie tylko zadośćuczynienia finansowego ale również "należytego ukarania Elona Muska za zło, które wyrządził, a także powstrzymanie go przed popełnieniem podobnego czynu w przyszłości". Szczególny nacisk położono na zwrócenie uwagi sądu na sposób, w jaki Musk posługuje się swoim kontem na Twitterze. "Za jego pomocą rozpowszechnia błędne i nieprawdziwe informacje, rzuca dowolne oskarżenia i manipuluje opinią publiczną, bez żadnej kontroli" - podkreśla ratownik, dodając, że o sile takiego przekazu decyduje olbrzymia ilość followersów, jaką zgromadził Musk na Twitterze. Konto miliardera obecnie śledzi prawie 23 miliony osób - nawet po niedawnej wielkiej czystce fałszywych kont, jaką przeprowadził serwis.

RadioZET.pl/źródło:BBCNews/AG

Oceń