Elon Musk nazwał go pedofilem. Teraz spotkają się w sądzie

19.09.2018 12:36

Czego żąda brytyjski ratownik, który skrytykował plan pomocy Elona Muska uwięzionym w tajskiej jaskini chłopcom? Vernon Unsworth zamierza udowodnić, że miliarder manipuluje opinią publiczną za pomocą Twittera.

Elon Musk nazwał go pedofilem. Teraz spotkają się w sądzie fot. Flickr

Brytyjski ratownik z tajskiej jaskini pozywa Elona Muska

Vernon Unsworth raczej nie należy do fanów ekscentrycznego CEO Tesli i SpaceX, Elona Muska. Najpierw nie spodobała mu się chybiona koncepcja mini-łodzi podwodnej, za pomocą której Musk ze swoim zespołem mieli nadzieję pomóc wydostać się na powierzchnię uwięzionym w tajskiej jaskini chłopcom i ich trenerowi. Potem wybitnie nie spodobała mu się reakcja nerwowego geniusza na jego krytykę... Musk w odpowiedzi nazwał bowiem Brytyjczyka pedofilem, z czego nie wycofał się niestety również później.

Mało tego, publicznie na swoim koncie na Twitterze zadawał prowokacyjne pytanie: "czy nie wydaje wam się podejrzane, że jeszcze mnie nie pozwał?"

Czy winny jest tylko Elon Musk?

Teraz Musk doczekał się pozwu - Unsworth żąda 75 tys. dolarów odszkodowania, a także zaprzestania dalszych oszczerstw. Jaka będzie linia obrony miliardera? Prawdopodobnie przypomniane zostaną słowa samego ratownika, który w wywiadzie dla CNN stwierdził, że "cała akcja z łodzią była tylko PR-ową zagrywką - Musk może ją sobie wsadzić tam, gdzie to zaboli".

Mało subtelna recenzja dobrych intencji Muska najwyraźniej rozgniewała go na tyle, aby nie pozostać dłużnym. 

Screenshot-2018-07-15-22.22.39

Powyższe tweety dawno już usunięto - a jednak zostały screeny i upór, z jakiego Musk zresztą słynie.

Screenshot-2018-07-15-22.27.01

WARTO WIEDZIEĆ: Jak długo człowiek jest w stanie przetrwać w jaskini? Ekspert o wypadku w Tajlandii

Jaki finał będzie mieć ta sprawa? W pozwie Unsworth domaga się nie tylko zadośćuczynienia finansowego ale również "należytego ukarania Elona Muska za zło, które wyrządził, a także powstrzymanie go przed popełnieniem podobnego czynu w przyszłości". Szczególny nacisk położono na zwrócenie uwagi sądu na sposób, w jaki Musk posługuje się swoim kontem na Twitterze. "Za jego pomocą rozpowszechnia błędne i nieprawdziwe informacje, rzuca dowolne oskarżenia i manipuluje opinią publiczną, bez żadnej kontroli" - podkreśla ratownik, dodając, że o sile takiego przekazu decyduje olbrzymia ilość followersów, jaką zgromadził Musk na Twitterze. Konto miliardera obecnie śledzi prawie 23 miliony osób - nawet po niedawnej wielkiej czystce fałszywych kont, jaką przeprowadził serwis.

RadioZET.pl/źródło:BBCNews/AG

Oceń