Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurobank wprowadza płatności Android Pay. Ale nie dla wszystkich

12.06.2017 09:39

Klienci eurobanku mogą płacić za zakupy smartfonem korzystając z systemu Android Pay - ta opcja dostępna jest jednak tylko dla części użytkowników.

Eurobank wprowadza płatności Android Pay. Ale nie dla wszystkich fot. kadr z wideo

Android Pay to szybki i prosty sposób na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Żeby z niego korzystać, wymagany jest smartfon z obsługą NFC oraz wsparcie banku, z którego się korzysta.

W Polsce Android Pay pojawił się w listopadzie 2016 roku – byliśmy drugim europejskim krajem (po Wielkiej Brytanii), w którym pojawił się ten sposób płatności. System jest sukcesywnie wdrażany przez największe polskie banki – do początkowej listy dopisał się już mBank, teraz do tego grona dołączył także eurobank.

Tłumacząc swoją decyzję eurobank przytacza statystyki z Polski – wynika z nich, że zbliżeniowe karty płatnicze stanowią w naszym kraju już ponad 77% wydanych kart, a transakcje zbliżeniowe realizowane za ich pomocą prawie 62% wszystkich krajowych transakcji bezgotówkowych.

Z systemu Android Pay w eurobanku nie będą mogli jednak korzystać wszyscy klienci – płatności mobilne za pomocą smartfona dostępne są tylko dla osób, które zdecydowały się na karty Visa.

Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać we wszystkich terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe. Według danych NBP w Polsce jest już 485 tys. takich terminali – stanowią one ponad 90% wszystkich terminali działających na rynku. Do końca 2017 r. wszystkie terminale płatnicze w Polsce, a do końca 2019 r. także w Europie, będą akceptowały tego typu płatności.

Zagłosuj

W jaki sposób najczęściej płacisz za zakupy?

RadioZET.pl/MT

Oceń