Eurobank wprowadza podwyżki i nowe opłaty

26.05.2017 13:51

Eurobank przygotował swoim klientom niemiłą wakacyjną niespodziankę – pojawi się opłata za wybieranie pieniędzy z bankomatów. Zaplanowano także inne podwyżki.

Eurobank wprowadza podwyżki i nowe opłaty fot. MB71EB, CC BY-SA 3.0

Klienci kont Classic, Active i Prestige mogą obecnie wypłacać pieniądze z bankomatów za darmo. Od sierpnia 2017 roku za pobranie gotówki z bankomatu należącego do innej sieci będą musieli zapłacić 1,90 zł – chyba, że jednorazowo wypłacą 100 zł lub więcej.

To kolejny bank, który decyduje się na przywrócenie obowiązujących niegdyś opłat za korzystanie z bankomatu. Płacić muszą już klienci mBanku (1,30 zł za pobranie kwoty niższej niż 100 zł), w lipcu do opłat w wysokości 5 zł będą także musieli przywyknąć korzystający z Alior Banku.

Eurobank podwyższa także cenę sprawdzenia salda za pomocą bankomatu – obecnie jest to symboliczna złotówka, od sierpnia za tę usługę trzeba będzie zapłacić 2,5 raza więcej.

Z 5 na 7 zł drożeje wykonanie przelewu w placówce banku dla klientów korzystających z kont Classic i Standard. Jednocześnie uszczuplono pulę darmowych zleceń – w ciągu miesiąca będzie można zadysponować przelew za darmo tylko raz.

7 zł zamiast 5 trzeba będzie także zapłacić od czerwca za wykonanie w placówce przelewu do Urzędu Skarbowego i ZUS.

Uszczuplony zostanie ponadto program lojalnościowy „Rodzina i przyjaciele”, w ramach którego posiadacze kont Active i Prestige otrzymywali 5% zwrotu kwot wydanych na sport i rekreację – bank przestanie uwzględniać wydatki w sklepach rowerowych i biurach podróży.

Zagłosuj

Jak często wypłacacie pieniądze z bankomatu?

RadioZET.pl/MT

Oceń