Euronet chce zmienić limity wypłat z bankomatów. Klienci zapłacą więcej prowizji

14.11.2017 15:00

Rozpoczęto testowy program, który może spowodować problemy dla użytkowników bankomatów Euronet.

Euronet chce zmienić limity wypłat z bankomatów. Klienci zapłacą więcej prowizji fot. pexels

Euronet pilotażowo wprowadził nowe ograniczenia dla osób chcących wypłacić środki ze swojego konta za pośrednictwem bankomatów firmy.

Osoby chcące wypłacić środki powyżej 1000 złotych będą musiały dokonać tej operacji w kilku krokach. Możliwe będzie bowiem jednorazowe wypłacenie tysiąca złotych na operacje, co dodatkowo może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat do naszego banku. Nie będą wprowadzone jednak limity na maksymalną ilość łącznie wypłaconych środków danego dnia, prócz tych, które ustalone są indywidualnie przez użytkownika z jego bankiem.

Przykładowo osoba, która chciałaby wypłacić 2200 złotych musiałaby korzystając z bankomatu Euronet dokonać tej operacji w 3 krokach - wypłacając pierwszy tysiąc, następnie drugi, a potem 200 złotych. Za każdym razem z konta użytkownika może dodatkowo zejść odpowiednia kwota za dokonanie wypłaty środków za pośrednictwem bankomatu.

Zdaniem Ewy Mizołek, dyrektora marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, po wprowadzeniu testowego programu w życie, ewentualny problem spotkałby jedynie 5% klientów - tylko taka grupa osób wypłaca bowiem kwoty z bankomatów powyżej tysiąca złotych.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń