FIFA organizuje oficjalne mistrzostwa świata w grę FIFA 18

30.10.2017 14:02
xxx zet

FIFA eWorld Cup – taką nazwę otrzymały rozgrywki, w których o miano mistrza świata rywalizować będą gracze FIFA 18 z całego świata. Nie wszyscy jednak będą mogli wziąć udział w rozgrywkach.

FIFA organizuje oficjalne mistrzostwa świata w grę FIFA 18 fot. materiały prasowe

Eliminacje do fazy play off turnieju rozpoczynają się już w listopadzie 2017 roku – o awans do półfinału rywalizować będą gracze FIFA Ultimate Team. Electronic Arts deklaruje, że wśród osób rozgrywających mecze zostanie wyłonionych 16 najlepszych osób.

Łącznie zapowiedziano 3 turnieje kwalifikacyjne FIFA Ultimate Team, nie podano jeszcze jednak szczegółowych informacji o wszystkich z nich.

Drugim sposobem na zakwalifikowanie się do fazy play off będzie turniej FIFA eClub World Cup, w którym zmierzy się 32 najlepszych graczy zrzeszonych w profesjonalnych zespołach e-sportowych. Awans wywalczy najlepszych 4.

fot. materiały prasowe

Półfinaliści – ma ich być łącznie 128 – będą wyłaniani także na dwa inne sposoby, o których nie dostarczono jeszcze informacji.

Do fazy play off zakwalifikuje się po 64 graczy rozgrywających swoje mecze na konsolach Xbox One i PlayStation 4 – nie przewidziano miejsc dla osób grających na komputerach PC. Do finału awansuje po 16 właścicieli poszczególnych sprzętów.

Zwycięzca turnieju (terminu jego odbycia jeszcze nie podano) zostanie obwołany prze FIFĘ oficjalnie mistrzem świata.

Zagłosuj

Zagrasz w mistrzostwach w FIFĘ?

RadioZET.pl/MT

Oceń