FaceID w iPhonie X złamane - zabezpieczenia nie takie dobre jak Apple obiecywało

13.11.2017 15:14

Wietnamskiemu zespołowi wystarczyło jedynie 5 dni pracy i 150 dolarów na to, żeby złamać zaawansowaną technologię zabezpieczeń iPhone'a X.

FaceID w iPhonie X złamane - zabezpieczenia nie takie dobre jak Apple obiecywało

Jak to mówią nie ma zabezpieczeń, których nie da się złamać. One jedynie powstrzymują potencjalny dostęp do tego, czego strzegą na krótszą lub dłuższą metę. Podobnie jest z systemem Face ID, który jest ogłaszany przez Apple jako znacznie bezpieczniejszy od blokady przez odcisk palca.

Niestety Apple może już zacząć prace nad aktualizacją do swojego systemu zabezpieczeń. Firmie Bkav z Wietnamu udało się już stworzyć niezwykłą maskę, która jest pierwszym hackiem zabezpieczeń systemu Face ID z iPhone'a X.

Wystarczyło przeznaczyć jedynie 150 dolarów na materiały plus pracować nad hackiem przez 5 dni i gotowe. Zabezpieczenia iPhone'a X już padły. Sama maska nie wygląda najlepiej, lecz jest skuteczna - bazując na najaważniejszych parametrach twarzy maska odwzorowuje wygląd właściciela urządzenia. Człowiek nie nabrałby się na to, że w ekran spogląda prawdziwy użytkownik, lecz już sztuczna inteligencja - tak.

Model jest wykonany dzięki wydrukowanej z drukarki 3D ramie maski. Dodatkowo w miejscach oczu i ich okolic wykorzystano dwuwymiarowe zdjęcie, które naklejono na maskę. Jedynym bardziej zaawansowanym elementem jest nos, który musiał zostać wykonany z silikonu, żeby zachować odpowiednią szczegółowość detali.

Oczywiście nikt, czegoś podobnego raczej nie byłby w stanie wykonać w domowych warunkach. Zespół jednak pokazuje, że zabezpieczenia Face ID, podobnie jak wiele innych można złamać i to całkiem niskim kosztem.

Zagłosuj

Czy Twój smartfon jest zabezpieczony hasłem/odciskiem palca?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń