Facebook Messenger Lite - nowa, lżejsza aplikacja do czatów od FB

28.04.2017 09:13

Po testowym okresie Facebook Messenger w wersji Lite został udostępniony w 132 nowych krajach, w tym w Polsce.

Facebook Messenger Lite - nowa, lżejsza aplikacja do czatów od FB fot. Facebook

Czym jest Facebook Messenger Lite?

Facebook Messenger Lite został stworzony z myślą o krajach, w których dostęp do Internetu nie jest zbyt powszechny, lub kraje te nie mogą poszczycić się dostępem do szybkiej sieci. Po okresie testowym, w którym aplikację otrzymało 5 krajów rozwijających się, Facebook w końcu postanowił udostępnić aplikację w 132 kolejnych krajach, w tym i w Polsce.

messenger lite fot. Facebook

Dla kogo Facebook Messenger Lite?

Facebook Messenger Lite charakteryzuje się znacznie mniejszym zużyciem zasobów urządzeń - mowa tutaj zarówno o mocy obliczeniowej procesora, pamięci RAM, a także tego ile aplikacja zużywa energii działając w tle. Dodatkowo zoptymalizowane algorytmy i pakiety przesyłania informacji zostały zredukowane do minimum, pozwalając na sprawną komunikację nawet przy słabszych i wolniejszych połączeniach z siecią (w tym 2G).

Jeśli jesteście więc posiadaczami starszych smartfonów z Androidem, to w końcu będziecie mogli skorzystać z w pełni działającego Facebook Messengera. Firma chwali się tym, że aplikacja działa niemalże na każdym smartfonie - o ile posiadacie na nim Androida w wersji 2.3 lub nowszej.

Aplikację Facebook Messenger Lite sprawdzicie pod tym linkiem.

Zagłosuj

Korzystałeś ze standardowego Messengera na smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń