Facebook Scanner pozwala szpiegować użytkowników na Facebooku

17.02.2017 10:53

Facebook Scanner to wymarzone narzędzie dla internetowych stalkerów – pokaże, z kim śledzona osoba utrzymuje kontakty, a nawet gdzie będzie przebywać.

Facebook Scanner pozwala szpiegować użytkowników na Facebooku

Witryna jest bardzo prosta w obsłudze – trzeba wejść pod ten adres i wkleić link do profilu osoby, którą chce się sprawdzić. Wystarczy kliknąć na interesującym nas temacie, żeby otrzymać wszystkie informacje dostępne w serwisie społecznościowym.

Skaner korzysta co prawda tylko publicznie dostępnych danych, pozostawianych w serwisie społecznościowym przez samych zainteresowanych, i tak jednak liczba możliwych do sprawdzenia informacji jest ogromna.

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby móc poznać rodzinę danego użytkownika, jego znajomych, znajomych tych znajomych, osoby z którymi pracuje, uczyła się, a nawet utrzymuje kontakty poza Facebookiem.

Sprawdzić można także sympatie polityczne i wyznawaną religię – Facebook Scanner umożliwia też sprawdzenie gustu muzycznego, literackiego i filmowego stalkowanej osoby.

Bez problemy można sprawdzić wszystkie posty i komentarze napisane przez szpiegowaną osobę, zobaczymy także komentowane przez nią zdjęcia.

Skaner korzysta z informacji podawanych przez użytkowników dobrowolnie – w postaci postów, polubień, oznaczeń, meldowania się w danym miejscu czy zapisywania na wydarzenia. Jeśli stalkowana osoba znajduje się w gronie naszych znajomych, w rezultatach pojawią się także informacje udostępnione nam prywatnie.

Facebook gromadzi na nas o wiele więcej danych – serwis przyznał, że w celu dobierania wyświetlanych reklam sprawdza 98 obszarów naszego życia. Podobnie postępuje Google – wyszukiwarka otworzyła nawet archiwum wiedzy na nasz temat.

 

RadioZET.pl/MT

Oceń