Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook chce być nieprzystępnym miejscem dla terrorystów

16.06.2017 12:00

Facebook posiada specjalny, 150 osobowy dział zajmujący się zwalczaniem terroryzmu.

Facebook chce być nieprzystępnym miejscem dla terrorystów fot. pexels

W specjalnej notce na blogu Facebooka pojawiły się informacje na temat tego, jak serwis społecznościowy zajmuje się zwalczaniem aktów terroryzmu.

Firma posiada specjalne narzędzia mające na celu sprawienie, aby Facebook był jak najbardziej nieprzystępnym miejscem dla terrorystów jak to tylko możliwe.

"

"Obecnie skupiamy nasze najbardziej zaawansowane metody nad zwalaczaniem treści terrorystycznych o ISIS, Al-Ka'idzie i ich odmian, i zamieszamy rozszerzać ten zakres o kolejne organizacje terrorystyczne wraz z czasem" "

Niektóre z bardziej zaawansowanych procesów zawierają w sobie rozpoznawanie niebezpiecznych treści po obrazach lub wideo, a także wychwytywanie powiązań między konkretnymi kontami udostępniającymi takie treści. Zbudowane narzędzia przy okazji pomagają firmie w zdejmowaniu kont wielokrotnie notowanym osobom.

Starania Facebooka w tej akcji to nie tylko algorytmy i narzędzia, lecz również specjalny, 150 osobowy sztab, którego zadaniem jest "wyłączne i skoncentrowane działanie mające przeciwdziałać terroryzmowi".

Facebook również zamierza szerzej współpracować z rządami i przemysłem, by usprawnić swoje działania i "sprawić, by Facebook był nieprzystępnym miejscem dla terroryzmu".

Zagłosuj

Zgłaszasz nieodpowiednie treści publikowane przez innych użytkowników na Facebooku?

RadioZET.pl/AM

Oceń