Facebook dostarcza jedzenie do domu

22.05.2017 10:19

Facebook chce zaspokajać najróżniejsze ludzkie potrzeby - zaczęło się od zapewnienia kontaktu ze znajomymi, teraz zaś z poziomu serwisu można sobie zamówić jedzenie z dostawą.

Facebook dostarcza jedzenie do domu fot. materiały prasowe

Sądząc z eksponowanego miejsca, na którym znalazła się nowa funkcja, Facebook wiąże z nią duże nadzieje - zaspokojenie głodu jest nawet bardziej podstawową potrzebą, niż kontakty z innymi ludźmi.

Zamówić jedzenie można bez opuszczania Facebooka - nie trzeba zawracać sobie głowy wyszukiwaniem sposobu dostawy, uruchamiać wyspecjalizowanej aplikacji czy zastanawiać się nad sposobami dokonania płatności. Wszystko to rozwiązał za swoich użytkowników serwis społecznościowy.

Z nowej opcji mogą już korzystać wybrani użytkownicy Facebooka w USA - dalszym etapem ekspansji będzie udostępnienie jej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Serwis społecznościowy korzysta z usług Slice i Delivery.com - działających już na tamtym rynku przedsiębiorstw dostarczających jedzenie.

Jak na razie brak informacji o szczegółach planów udostępniania opcji zamawiania posiłków z dostawą w innych krajach.

W Polsce działa już za to Uber Eats - czyli Uber dla posiłków, który obiecuje dostarczenie zamówienia w 30 minut. Przedsiębiorstwo zdradziło, jakie zamówienia robione są najczęściej przez mieszkańców poszczególnych dzielnic Warszawy - okazało się, że gusta warszawiaków obfitują w niespodzianki.

Zagłosuj

Zamawiacie jedzenie z dostawą?

RadioZET.pl/MT

Oceń