Facebook podpatruje Tindera. Będzie umawiać na randki

11.09.2017 16:18

Serwis społecznościowy rozpoczął testowanie funkcji, którą podpatrzył w popularnej aplikacji randkowej – będzie umawiał użytkowników na spotkania.

Facebook podpatruje Tindera. Będzie umawiać na randki fot. materiały prasowe

Testy nowej opcji rozpoczęły się w Toronto i Nowej Zelandii. Facebook pokazuje tam wybranym użytkownikom pytanie, czy nie chcieliby spotkać się ze swoim znajomym. Jeśli z obu stron padnie tak, serwis proponuje termin spotkania.

Mechanizm działania jest więc bardzo podobny do stosowanego przez Tindera – aplikacja pokazuje profile użytkownika z pytaniem, czy jest on interesujący, po czym pozwala rozpocząć konwersację użytkownikom, którzy się sobie obopólnie spodobali.

Tinder usprawnił działanie tej funkcji – osoby, które wykupią płatny abonament, mogą podejrzeć według kogo są interensujący.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na jakiej zasadzie Facebook proponuje spotkania – biorąc jednak pod uwagę, że dzięki analizie interakcji między użytkownikami jest w stanie z wyprzedzeniem przewidzieć, że się w sobie zakochują, można przypuszczać, że jako ewentualna swatka będzie bardzo skuteczny.

Zagłosuj

Poszlibyście na randkę zorganizowaną przez Facebooka?

RadioZET.pl/MT

Oceń