Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook pomoże szukać pracy

16.02.2017 11:29

Serwis społecznościowy wprowadza nowa funkcję - możliwość poszukiwania pracowników (i pracy) bez wychodzenia z portalu.

Facebook pomoże szukać pracy

Facebook postarał się, żeby proces rekrutacji przeprowadzany z jego pomocą był szybki i prosty – jak podaje serwis, 40% małych przedsiębiorstw przebadanych w USA stwierdziło, że poszukiwanie pracownika było zdecydowanie trudniejsze i bardziej skomplikowane, niż się spodziewało.

Dodanie ogłoszenia o pracę ma trwać tylko kilka minut i w praktyce być po prostu publikacją specjalnego posta – wystarczy wypełnić wskazane pola o rodzaju stanowiska, wymagania, miejscu pracy oraz oferowanej stawce, by móc pokazać ofertę użytkownikom Facebooka.

Poszukujący pracy będą widzieć posty z ofertami na swojej tablicy – wystarczy, że klikną na przycisk odpowiedzi, żeby otrzymać wypełniony wstępnie przez Facebooka formularz (dane w nim zawarte można zmieniać), który można następnie wysłać do pracodawcy. Kontakt zainteresowanych stron ma być możliwy poprzez Messengera.

Z możliwości zdobycia pracy przez Facebooka w pierwszej kolejności cieszyć się będą mieszkańcy USA i Kanady – nie podano jeszcze informacji o planach rozszerzenia dostępności narzędzi rekrutacyjnych na inne kraje.

Szukając pracy nie trzeba będzie nawet rezygnować z oglądania podrzuconych przez znajomych filmów – Facebook przygotował możliwość oglądania ich w postaci miniaturki w wybranym rogu ekranu.

 

RadioZET.pl/Facebook/MT

Oceń