Facebook rozpoczyna wprowadzanie reklam do Messengera

12.07.2017 10:00

Reklamy zaczną pojawiać się między innymi pośród listy kontaktów.

Facebook rozpoczyna wprowadzanie reklam do Messengera fot. Facebook

Facebook już jakiś czas temu zapowiadał wprowadzenie reklam do swojej mobilnej aplikacji Messenger, dzięki której możemy prowadzić konwersacje z innymi użytkownikami serwisu społecznościowego. Teraz firma powoli zaczyna wprowadzać swój plan w życie, testując jednocześnie różne formaty umieszczanych reklam.

Stan Chudnovsky, zarządzający projektem Messengera, tłumaczy całą sytuację tym, że jest to po prostu model biznesowy, który ma generować zyski i nie ma w tym nic złego - w końcu z czegoś muszą być opłacani pracownicy i serwery utrzymujące tę usługę. Są rozważane również inne modele biznesowe, ale wszystkie dotyczą wprowadzenia reklam w takiej lub innej formie.

Reklamy w Facebook Messengerze będą pojawiać się od teraz u pewnej części użytkowników, żeby sprawdzić poziom ich odbierania i skuteczności. Facebookowi zależy, by publikowane reklamy nie były po prostu linkami do stron produktów lub usług, lecz by bardziej wchodziły w interakcję z użytkownikiem - zachęcały go do czatu z przedstawicielami biznesowymi lub sztuczną inteligencją, jak ma to miejsce na przykład w restauracjach, dzięki czemu za pomocą Messengera możemy zamówić chociażby pizzę.

Zagłosuj

Co uważasz o reklamach w aplikacji Messenger?

RadioZet.pl/AM

Oceń