Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook sam włączy dźwięk w autoodtwarzanych filmach

15.02.2017 12:51

Serwis społecznościowy wprowadza zmiany w obsłudze materiałów wideo w swojej aplikacji mobilnej – przy przeglądaniu postów znajomych w telefonie, zamieszczone przez nich filmy będą odtwarzane od razu z włączonym dźwiękiem.

Facebook sam włączy dźwięk w autoodtwarzanych filmach

Do tej pory głos trzeba było włączać samemu – umożliwiało to na spokojne przeglądanie wpisów na Facebooku w telefonie w miejscach publicznych, bez obaw o przeszkadzanie innym, bądź też naruszenie prywatności przez puszczenie filmu, który miał być przeznaczony tylko dla naszych oczu.

Facebook przekonuje, że decyzję o wprowadzeniu tej zmiany podjął po zarejestrowania pozytywnych reakcji użytkowników podczas testów – głos w autoodtwarzanych wideo ma pojawiać się stopniowo na całym świecie.

Nowości w obsłudze filmów w aplikacji mobilnej – jest ich więcej, niż tylko automatyczne włączanie głosu – zostały przez Facebooka pokazane w działaniu w tym krótkim filmie:

 

Oprócz odtwarzania filmów z włączonym od razu dźwiękiem – funkcję te można wyłączyć w opcjach aplikacji – dopracowano także sposób prezentowania wideo nagrywanych trzymanym pionowo telefonem oraz umożliwiono oglądanie miniaturki nagrania podczas przeglądania dalszych postów, a nawet po wyjściu z aplikacji.

Ta ostatnia opcja może być bardzo przydatna, jeśli sprawdzą się plotki o przygotowywaniu przez Facebooka odpowiedzi na Netfliksa – filmów i muzyki na żądanie. Materiały można by było oglądać bez konieczności rezygnowania z kontaktu ze znajomymi w serwisie.

 

RadioZET.pl/MT

Oceń