Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook testuje płatne subskrypcje. Start w aplikacji na Androida

20.10.2017 10:16

Zgodnie z zapowiedziami, Facebook na poważnie wziął się za wdrażanie opcji umożliwiających pobieranie opłat za dostęp do publikacji. W ciągu kilku tygodni nowa funkcja będzie testowana w USA i Europie.

Facebook testuje płatne subskrypcje. Start w aplikacji na Androida fot. materiały prasowe

Jako pierwsze opcję uiszczania opłat za dostęp do treści w Instant Articles otrzymają smartfony działające pod kontrolą Androida. Wydawcy będą mogli zastrzec, że część publikacji jest dostępna odpłatnie – żeby móc je przeczytać, użytkownicy aplikacji Facebooka będą musieli wykupić subskrypcję.

Wiadomo, że wśród pierwszych wydawnictw, które wdrożą na Facebooku opłaty za możliwość przeczytania artykułu, jest między innymi The Washington Post, The Los Angeles Times, The Telegraph, The Economist i The Boston Globe.

Wykupienie usługi ma odbywać się na stronie dostawcy treści – jak wynika z pierwszych informacji, Facebook nie zamierza pobierać żadnej prowizji od wydawnictw. W testach ma pojawić się kilka różnych wariacji rozwiązania – od reakcji użytkowników zależeć będzie, która z nich trafi ostatecznie do aplikacji serwisu społecznościowego.

Zagłosuj

Płacisz za dostęp do treści w internecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń