Facebook testuje rewolucje w wyświetlaniu News Feeda

24.10.2017 10:22

Nowa funkcjonalność została testowo wprowadzona w 6 krajach.

Facebook testuje rewolucje w wyświetlaniu News Feeda fot. pexels

Facebook przeprowadza obecnie testy zupełnie nowego News Feeda. Kolumna, w której teraz wyświetlane są wiadomości ze wszystkich aktywności znajomych, a także stron, fanpage'y i grup, może już wkrótce wyglądać inaczej.

W czasie trwania testów obecnie przeprowadzanych w Boliwii, Gwatemali, Kambodży, Słowacji, Serbii i Sri Lance Facebook podzielił News Feed na dwa osobne kanały informacji. W jednym pobierane są aktywności pochodzące jedynie od znajomych i grup, natomiast drugi to kanał poświęcony na wyświetlanie aktywności pochodzących z polubionych stron i fanpage'y.

Wprowadzenie tych zmian globalnie może spowodować gwałtowny spadek ruchu na stronach, które dystrybuują swoje treści na Facebooku. Pierwsze badania mówią o spadku na poziomie 2/3 odnoszonego z serwisu społecznościowego ruchu od użytkowników. Testy na razie są więc mocno nieprzychylne dla firm, które zwykle dostarczają jej dochody - może to oznaczać, że albo Facebook zmieni testowe algorytmy, bądź może się pożegnać ze sporą grupą biznesów, z którymi współpracuje.

Zagłosuj

Chciałbyś by taka funkcjonalność została wprowadzona również w Polsce?

Jeśli Facebook wprowadziłby nowy pomysł w życie na całym świecie, to mógłby sporo namieszać na rynku wydawców treści i jednocześnie drastycznie wymusić na nich płacenie więcej za reklamowanie swoich treści. Facebook jednak zdążył już odpowiedzieć na ewentualne zarzuty, jakie mogłyby zostać rzucone w jego stronę następującym komunikatem:

"

"Celem testu jest sprawdzenie czy użytkownicy preferują posiadanie osobnych miejsc na prywatne i publiczne treści. Słuchamy tego, czego potrzebują od nas użytkownicy i staramy się na to reagować, wprowadzając rozwiązania mogące spełnić te prośby. Obecnie nie ma planu na wprowadzenie testowanych funkcjonalności do innych krajów lub wymuszanie na właścicielach stron na Facebooku płacenia za wszelką dystrybucje ich treści w News Feedzie. Niestety niektóre osoby błędnie odczytały nasze zamiary - nie było to naszym celem." "

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń