Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook uruchomił stronę „Wspomnienia”. Na tę opcję czekało ponad 90 mln użytkowników

13.06.2018 16:39
xxx zet

Wspomnień czar na Facebooku – nowa funkcja pozwoli łatwo wrócić do dobrych chwil. To również wstęp do nadchodzącego, nowego formatu prezentacji zdjęć w 3D w serwisie. Sami sprawdźcie, co robiliście tego dnia w przeszłości!

Facebook uruchomił stronę „Wspomnienia”. Na tę opcję czekało ponad 90 mln użytkowników fot. Facebook

Facebook uruchamia stronę „Wspomnienia”

Badania dowodzą, że powrót do dobrych chwil ma zbawienny wpływ na psychikę. Facebook pozwoli wam więc łatwo i szybko sprawdzać, jakie są wasze cyfrowe wspomnienia z dawnych lat. Strona jest efektem olbrzymiego zainteresowania użytkowników funkcją „Tego dnia” wprowadzoną przez serwis w 2015 roku. Ponad 90 mln osób codziennie sprawdza, co robiło danego dnia rok czy trzy lata temu. Jak dotąd na temat wspomnień do zobaczenia otrzymywaliśmy po prostu notyfikację – teraz wszystkie dawne chwile będą uporządkowane czekać na nowej stronie. „To wszystko?! Czy do tego naprawdę była potrzebna cała nowa strona?” – jeśli tak wygląda wasza reakcja na ten news, przypominamy, że obecny wygląd sekcji to tylko wstęp do czegoś znacznie większego.

Facebook odtworzy świat w 3D na podstawie zdjęć

Podczas konferencji F8 mówiono także o nieco dalszej perspektywie rozwoju facebookowych Wspomnień. Z wyświetlanych w sekcji zdjęć serwis chce w przyszłości tworzyć całe prezentacje w 3D odtwarzające nasze otoczenie z dawnych chwil. To brzmi interesująco – nie należy się jednak spodziewać tej funkcji zbyt prędko. Na razie możemy za to filtrować, do jakich chwil na pewno nie chcemy już wracać.

fejs wspomnienia

W ten sposób możemy łatwo i szybko wyeliminować np. te okresy, w których trakcie wydarzyły się sytuacje, o których najchętniej byśmy już zapomnieli. Funkcja powstała w ramach odpowiedzi na skargi użytkowników, którym w ramach „dobrych chwil” przypomniano np. o stracie kogoś bliskiego czy nieprzyjemnym wypadku.

RadioZET.pl/AG

Oceń