Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook uruchomił w Polsce inteligentne ogłoszenia o pracy

03.09.2018 18:04
xxx zet

Na Facebook pokazały się „Oferty pracy” – inteligentne posty, które pozwalają odnaleźć się poszukującym pracy i poszukującym pracowników.

Facebook oferty pracy fot. zrzut ekranu

Portal społecznościowy przygotował prawdziwa ofensywę nowości dla polskich użytkowników – wcześniej uruchomił oficjalnie Facebook Watch, czyli własną platformę VoD mającą konkurować z YouTubem i Netfliksem.

„Oferty pracy” to tak naprawdę inteligentne posty z ogłoszeniami o pracę, pokazywane tylko osobom, które spełniają kryteria wybrane przez pracodawców. Publikacje mogą być promowane, żeby dotarły do większej liczby potencjalnych kandydatów.

- Administratorzy stron firmowych mogą tworzyć ogłoszenia rekrutacyjne, które mogą pojawić się na stronie na Facebooku, w zakładce Oferty pracy, w zakładce Marketplace, a także w Aktualnościach. Ogłoszenia mogą zostać wsparte reklamowo aby dotrzeć do najwłaściwszych kandydatów. Firmy mogą także zarządzać ogłoszeniami aby prowadzić komunikację z aplikantami, umawiać rozmowy rekrutacyjne, lub wysyłać automatyczne przypomnienia za pośrednictwem Messengera – zachwala rozwiązanie Facebook.

Inteligentne oferty pracy z Polski na Facebooku

Równie prosto korzystanie z ofert pracy na Facebooku wygląda z perspektywy osoby poszukującej – serwis sam przygotowuje aplikację na interesujące nas stanowisko na podstawie informacji udostępnionych w publicznym profilu. Przy wysłaniem swojej kandydatury można ją oczywiście zmodyfikować.

- Poszukiwanie pracy za pośrednictwem Facebooka jest szybkie, łatwe i bezpłatne. Wystarczy wejść w zakładkę Oferty pracy, zdefiniować zakres wyszukiwania - odległość, branżę oraz rodzaj poszukiwanej pracy i zacząć przeglądać oferty. Po wybraniu oferty należy kliknąć przycisk „Zgłoś kandydaturę”, a formularz aplikacyjny zostanie automatycznie wypełniony danymi z profilu na Facebooku. Oczywiście przed ostatecznym wysłaniem aplikacji istnieje możliwość jej edycji i uzupełnienia – tłumaczy serwis.

Z sekcji Oferty pracy można już korzystać w całej Polsce.

Zagłosuj

Skorzystasz z szukania pracy na Facebooku?

RadioZET.pl/MT

Oceń