Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook w końcu dogania YouTube. Materiały wideo wkrótce również w 4K

25.10.2017 12:07

Serwis społecznościowy zamierza walczyć o swoich użytkowników zwiększeniem jakości udostępnianych filmów.

Facebook w końcu dogania YouTube. Materiały wideo wkrótce również w 4K fot. pexels

Facebook jeszcze do niedawna umożliwiał publikację materiałów wideo w rozdzielczości do 720p, a ich jakość dźwięku po przetworzeniu przez kodeki serwisu pozostawiała sporo do życzenia.

Serwis społecznościowy jednak postanowił walczyć z YouTubem na poważnie - od teraz wszyscy użytkownicy będą mogli zarówno publikować, jak i oglądać materiały wideo do rozdzielczości 4K.

Serwis Marka Zuckerberga chce tworzyć własne produkcje, jak również własną aplikację na telewizory SmartTV - Facebook TV. Musi więc walczyć o użytkowników jakością techniczną - zabieg ten jednak powinien stać się rzeczywistością już kilka lat temu - YouTube posiada obsługę 4K od 2010 roku.

Moglibyśmy przyklasnąć Facebookowi za to, że w końcu zamierza walczyć o użytkowników właśnie tym sposobem, gdyby nie "szemrane" praktyki serwisu, które są systematycznie wprowadzane w aplikacji mobilnej i wersji przeglądarkowej serwisu. Facebook po cichu wprowadził bowiem zmianę, która sprawia, że udostępniane materiały z YouTube'a stają się co raz mniej widoczne - pole z grafiką materiału udostępnionego z YouTube zajmuje od teraz mniejszą szerokość na News Feedzie użytkowników.

Zagłosuj

W jakiej jakości najczęściej oglądasz filmy w Internecie?

RadioZET.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń