Facebook z ambitnym celem policzenia wszystkich ludzi na świecie

05.09.2017 11:58

Do nowego projektu Facebooka angażowanych jest wiele nowoczesnych technologii.

Facebook z ambitnym celem policzenia wszystkich ludzi na świecie fot. Facebook

Marzenie Marka Zuckerberga o podłączeniu wszystkich ludzi do Internetu może się nie spełnić, ale nowy, ambitny plan Facebooka już owszem. Do policzenia całej ludności Ziemi wykorzystywane są wszelkie środki - drony, samoloty bezzałogowe, samoloty i satelity.

Projekt jest wspomagany sztuczną inteligencją, która dzięki zaawansowanym algorytmom ma wykrywać obiekty zbudowane przez człowieka z dokładnością do 5 metrów. W połączeniu z innymi algorytmami i danymi odnośnie lokalizacji użytkowników serwisu społecznościowego (a tych jest około 2 miliardy!), dane te w przyszłości staną się dużo bardziej dokładniejsze, niż obecnie podawane szacunkowe obliczenia.

fb2

Program liczenia ludności Facebooka obejmuje obecnie 23 państwa. Z czasem ma być powiększany o kolejne regiony, a wraz z tym algorytm liczenia ludności ma być usprawniany. Wikipedia na anglojęzycznej wersji strony podaje informacje, że w kwietniu tego roku ludność na świecie przekroczyła liczbę 7 i pół miliarda. Czy rachunki Facebooka będą bardziej precyzyjne?

Zagłosuj

Uważasz, że za 100 lat będzie więcej czy mniej ludzi na świecie niż obecnie?

RadioZet.pl/AM

Oceń