Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook zatrudnia 1000 osób do oglądania reklam

03.10.2017 11:01

Facebook nie chce być narzędziem w politycznych wojnach – serwis społecznościowy zapowiedział zatrudnienie 1000 osób, których zadaniem będzie monitorowanie publikowanych reklam i pilnowanie, żeby były zgodne z warunkami użytkownika.

Facebook zatrudnia 1000 osób do oglądania reklam fot. materiały prasowe

W skrócie

Zagłosuj

Jak często korzystasz z Facebooka?

Według pojawiających się raportów, Rosjanie mieli w 2016 roku wykupić na Facebooku reklamy za 100 000 dolarów. Promowały one strony, na których znaleźć można było opinie mające podzielić użytkowników, koncentrujące się na zagadnieniach imigracyjnych i rasowych.

Łącznie promowano 470 profili i stron, które po wyborach zostały dezaktywowane.

Facebook nie chce pozwolić, żeby taka sytuacja powtórzyła się w przyszłości – w ciągu roku zamierza zatrudnić 1000 osób, których zadaniem będzie weryfikacja wykupywanych w serwisie reklam. Gigant zamierza także zainwestować w rozwój narzędzi, które będą mogły wykrywać podejrzane zlecenia automatycznie.

Podobny zespół zatrudnia Google – pracownicy wyszukiwarki koncentrują się na odnajdywaniu reklam, które są niezgodne z zapisami regulaminu oraz mogą zarażać wirusami urządzenia użytkowników. Tylko w 2015 roku zapobiegli wyświetleniu 780 mln takich banerów.

RadioZET.pl/MT

Oceń