Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Facebook zrobi własną TV - w planach autorskie programy

09.05.2017 14:05

Plany rozwoju Facebooka są niesamowite. Firma nie tylko obecnie rozwija takie nowoczesne technologie jak wirtualna rzeczywistość, lecz - jeśli wierzyć plotkom - zamierza również wejść na rynek produkcji programów telewizyjnych.

Facebook zrobi własną TV - w planach autorskie programy fot. pexels

Już w czerwcu, jeśli wierzyć doniesieniom BusinessInsidera, Facebook miałby pokazać premierowo swoje autorskie programy.

W produkcji obecnie jest 20 programów - niektóre są kilkuminutowymi, radosnymi seriami, a inne mają nas zatrzymać na dłużej i chcą aspirować do bardziej prestiżowych formatów.

Facebook na pewno nie martwi się w tym przypadku o zasięg - w końcu to na jego platformie, czyli serwisie społecznościowym liczba użytkowników wynosi około 2 miliardy. Zyski z reklam lokowanych w tych produkcjach lub przerywników wideo na pewno do małych by nie należały.

Wcześniejsze doniesienia o stworzeniu aplikacji Facebook TV dla SmartTV, mają teraz znacznie większy sens. Zwłaszcza, że raczej nie wykorzystywalibyśmy jej jako ciekawego źródła do oglądania filmików opublikowanych przez naszych znajomych - stworzenie z niej platformy do oglądania produkcji telewizyjnych Facebooka to o wiele lepsze rozwiązanie.

Zagłosuj

Oglądałbyś produkcje telewizyjne Facebooka?

RadioZet.pl/BusinessInsider/AM

Oceń