Fani tworzą 2-godzinny dokument o historii komputerowego Wiedźmina

11.09.2017 11:30

Prace nad filmem opowiadającym powstawanie egranizacji przygód Białego Wilka trwały niemal rok.

Fani tworzą 2-godzinny dokument o historii komputerowego Wiedźmina fot. thewitcher.com

26 października 2007 roku na rynku ukazała się gra komputerowa Wiedźmin, oparta na przygodach Geralta z Rivii napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra od nieznanego, warszawskiego studia CD Projekt RED rozbudziła jednak wyobraźnie graczy na całym świecie, a dzisiaj po 10 latach od jej premiery bohaterowie i wydarzenia znajdują się w sercach milionów osób.

Właśnie z okazji 10-lecia marki Wiedźmin jako serii gier komputerowych strona arhn.eu, która pisze teksty i tworzy wideo o grach nowych i retro, postanowiła stworzyć film dokumentalny opowiadający o trudach przeniesienia świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego w wiedźmińskiej sadze na ekrany komputerów.

"

"W dziesiątą rocznicę premiery pierwszego komputerowego Wiedźmina prezentujemy nasze skromne podsumowanie długiej drogi, jaką przejść musiał Geralt z kart książki na monitory graczy. Dziś "The Witcher" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt nie spodziewał się, że będzie ona miała tak wielki wpływ na rynek gier wideo w Polsce i na świecie." "

Cały film dokumentalny, zatytułowany "Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina", możecie obejrzeć poniżej. Przygotujcie jednak jakieś przekąski i napoje, będzie to bowiem długi seans - materiał trwa niemalże 2 godziny.

W materiale zobaczycie między innymi wywiady z twórcami trylogii komputerowego Wiedźmina, a także materiały z wczesnych wersji gier, które nie były publikowane szerszej publiczności.

Zagłosuj

Która część gry o przygodach Geralta z Rivii jest wg Ciebie najlepsza?

RadioZet.pl/AM

Oceń