Fidget spinner - co to, skąd moda, jak używać?

01.06.2017 09:20

Ta prosta w konstrukcji zabawka opanowała całą Amerykę, a teraz moda na nią przeniosła się do Polski. Czym jest Fidget Spinner i do czego go używać?

Fidget spinner - co to, skąd moda, jak używać? fot. pixabay

Fidget Spinner - nowa moda na ciekawą zabawkę

Fidget Spinner jest obrotową zabawką, której konstrukcja opiera się na obrocie odpowiednio wyważonego elementu wokół łożyska. Wprawienie części stałej w ruch, nawet z użyciem lekkiej ilości siły powoduje szybkie obracanie się wokół łożyska, które zapewnia długie i wydawałoby się, że ciągłe obracanie się.

Moda na to urządzenie przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie amerykańscy nastolatkowie używają go do zabicia czasu i wykonywania różnych ciekawych trików.

Zagłosuj

Miałeś okazję wypróbować fidget spinnera?

Fidget Spinner - pozytywny wpływ na koncentrację dziecka?

Istnieje opinia jakoby ta zabawka miała wywierać pozytywny wpływ na ogólną koncentrację u dzieci, pozwalając tym samym w większym stopniu skupiać się na innych zadaniach w przyszłości. Niestety nie ma jeszcze na ten temat faktycznych badań naukowych potwierdzających tę zależność, jako że zabawka ta jest po prostu zbyt nowa, a badaniom poddawane są dłużej istniejące trendy.

Ponadto w przypadku leczenia różnych schorzeń umysłowych czasem wykorzystuje się zabawki, lecz są to zawsze wyjątkowe i unikalne przypadki, a rodzaj zabawki jest zawsze indywidualny i nie ma w tym przypadku złotego środka, jakim być może fidget spinner może się wydawać.

Fidget Spinner - gdzie kupić? Jaka cena?

Jako że zabawka ta jest już niemalże wszędzie to nie powinniście mieć problemu z jej dostaniem. Dostępna jest na wszelkich serwisach aukcyjnych jak Allegro, OLX, a także w wielu sklepach internetowych z zabawkami. Nam udało się ją znaleźć na lokalnym bazarze, a jej cena zwykle oscyluje między 10 a 30 złotych, w zależności od jakości i surowca wykonania, użytych wzorów, kolorów i kształtów.

Zagłosuj

Zamierzasz kupić fidget spinner?

RadioZet.pl/AM

Oceń