Firefox ogłasza zaprzestanie wsparcia dla starszych systemów

06.10.2017 14:26

Mozilla zapowiedziała dalsze wspieranie swojej przeglądarki na systemach Windows XP i Vista jedynie do czerwca 2018 roku.

Firefox ogłasza zaprzestanie wsparcia dla starszych systemów fot. Mozilla

To oficjalne - w czerwcu przyszłego roku zostanie wydana ostatnia aktualizacja dla przeglądarki Mozilla Firefox na systemy Windows XP i Windows Vista.

Jako, że Firefox jest jednią z ostatnich przeglądarek, które są wciąż wspierane na Windows XP, mógł to być wybór z którego korzysta wielu użytkowników tego systemu.

Google Chrome już od kwietnia 2016 roku przestaje wydawać aktualizację dla starszych wersji Windowsa, a więc użytkownicy, którzy chcą korzystać ze swoich ulubionych przeglądarek powinni w końcu zmienić system na którym pracują. Brak oficjalnego wsparcia dla przeglądarki to zaprzestanie wypuszczania aktualizacji - i nie chodzi tutaj tylko o dodawanie nowych funkcjonalności, to również kluczowe poprawki bezpieczeństwa.

Bez odpowiednich zabezpieczeń dostępnych w przeglądarce nie powinniśmy korzystać z funkcjonalności jak płatności online czy logowanie się do innych, ważnych stron - przeglądarka wtedy narażone jest na rozmaite ataki z zewnątrz, które mogą m.in. przechwycić nasze dane logowania lub nawet podmienić wprowadzony przez nas numer konta na konto należące do cyberprzestępców.

Zagłosuj

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystasz na co dzień?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń