Firefox otrzyma ogromną aktualizację

27.09.2017 15:13

Nowa wersja "lisiej" przeglądarki otrzyma przydomek "Quantum".

Firefox otrzyma ogromną aktualizację fot. Mozilla

Już w listopadzie zadebiutuje kolejny kamień milowy w historii przeglądarki Mozilla Firefox. Jak zapowiadają jej twórcy - "Firefox Quantum" będzie rewolucją, na którą warto czekać.

Ogromne zmiany, jakie nadejdą w 57. wydaniu przeglądarki, to przede wszystkim spora ilość poprawek, mających na celu zwiększenie wydajności aplikacji. Twórcy mówią o dwukrotnie szybszym ładowaniu stron w porównaniu do jednego z ostatnich wydań przeglądarki.

Firefox 57 wykorzystywać będzie nowy system obsługi kaskadowych arkuszy stylów. Spowoduje to nie tylko ograniczenie zasobów komputera, jakie przeglądarka do tej pory potrzebowała do działania (mowa nawet o 30% mniejszym zapotrzebowaniu na pamięć RAM w porównaniu do przeglądarek konkurencji), lecz również responsywniejszą i sprawniejszą pracę, dzięki wykorzystaniu możliwości pracy na wielu rdzeniach komputera i szeregu nowoczesnych optymalizacji kodu.

ff1

Powyższe zmiany dotyczą tego, co niekoniecznie dostrzeże każdy użytkowników na pierwszy rzut oka, jednak nowy interfejs dostępny w następnym wydaniu Firefoksa - "Photon", nie powinien pozostać niezauważony. Mozilla po raz kolejny postanowiła odmienić wygląd elementów nawigacji jednocześnie je upraszczając dla naszej wygodniejszej pracy podczas codziennego korzystania z przeglądarki.

Wersja Beta nowej wersji przeglądarki Firefox jest dostępna do pobrania, dzięki czemu już teraz każdy może wypróbować jej możliwości i nie czekać do oficjalnego wydania, które zadebiutuje w listopadzie.

Zagłosuj

Co sądzisz o zmienionym wyglądzie Firefoksa?

RadioZet.pl/AM

Czy wiesz, do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń