Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Firefox z ogromną aktualizacją

15.11.2017 14:38

Nowy silnik przeglądarki internetowej ma jej zapewnić solidny wzrost wydajności.

Firefox z ogromną aktualizacją

Firefox Quantum to kolejny kamień milowy w historii przeglądarki internetowej Mozilli. Według twórców aktualizacja jest wręcz "rewolucją" w jej rozwoju.

Ogromne zmiany, jakie znajdują się w 57. wydaniu przeglądarki, to przede wszystkim spora ilość poprawek, mających na celu zwiększenie wydajności aplikacji. Twórcy mówią o dwukrotnie szybszym ładowaniu stron w porównaniu do jednego z ostatnich wydań przeglądarki.

Firefox 57 wykorzystuje nowy system obsługi kaskadowych arkuszy stylów. Powoduje to nie tylko ograniczenie zasobów komputera, jakie przeglądarka do tej pory potrzebowała do działania (mowa nawet o 30% mniejszym zapotrzebowaniu na pamięć RAM w porównaniu do przeglądarek konkurencji), lecz również responsywniejszą i sprawniejszą pracę, dzięki wykorzystaniu możliwości pracy na wielu rdzeniach komputera i szeregu nowoczesnych optymalizacji kodu.

Powyższe zmiany dotyczą tego, co niekoniecznie dostrzeże każdy użytkowników na pierwszy rzut oka, jednak nowy interfejs dostępny w następnym wydaniu Firefoksa - "Photon", nie powinien pozostać niezauważony. Mozilla po raz kolejny postanowiła odmienić wygląd elementów nawigacji jednocześnie je upraszczając dla naszej wygodniejszej pracy podczas codziennego korzystania z przeglądarki.

ff1

Sami twórcy o swoim nowym produkcie mówią następująco:

"

"Pierwsza rzecz, którą od razu zauważycie to to, jak szybko działa nowy Firefox. Będziecie cieszyć się dwa razy szybszą przeglądarką niż rok temu. Jest także mocniejsza w działaniu. Przebudowaliśmy Firefoksa od podstaw, skupiając się na tym, jak nasi użytkownicy używają sieci do oglądania, słuchania, tworzenia i grania bez limitów. Dostarczamy Wam przeglądarkę, która jest nowoczesna, szybka i efektywna. Mamy nadzieję, że się zgodzicie: to milowy krok, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu." "

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox jest już dostępna do pobrania na oficjalnej stronie projektu. Obecni użytkownicy mogą po prostu zaktualizować swoją przeglądarkę, by korzystać z jej najnowszych funkcji.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń